حالت تاریک
سه‌شنبه, 04 اردیبهشت 1403
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد:

رگبار باران و وزش باد در ۸ استان

رگبار باران و وزش باد در ۸ استان

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از اواخر روز شنبه آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز» و به نقل از سازمان هواشناسی کشور، امروز (چهارشنبه ۱۵ فروردین) به ویژه در ساعات بعد از ظهر در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب اصفهان، نیمه شمالی فارس، ارتفاعات کرمان، جنوب یزد، شرق لرستان و جنوب استان مرکزی افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

پنج‌شنبه (۱۶ فروردین) در ارتفاعات استان کرمان، ارتفاعات شمال شرق فارس، برخی مناطق در جنوب یزد و برخی مناطق شرقی سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد.

آسمانی صاف در آخر هفته

روزهای جمعه و شنبه (۱۷ و ۱۸ فروردین) آسمان در غالب مناطق کشور صاف تا کمی ابری است و از اواخر روز شنبه به تدریج سامانه بارشی از شمال‌ غرب وارد کشور خواهد شد که به تدریج در مناطقی از شمال‌ غرب کشور و نیمه غربی سواحل دریای خزر افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

روز یکشنبه (۱۹ فروردین) با نفوذ و گسترش فعالیت سامانه بارشی در نوار غربی کشور، شمال‌ غرب، دامنه‌های البرز و سواحل دریای خزر بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی شده است.

شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان از امروز تا اواخر روز جمعه مواج و متلاطم است.

وزش باد در پایتخت

آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی شده است که این شرایط فردا هم ادامه دارد که در بعد از ظهر فردا افزایش وزش باد را خواهیم داشت. کمینه و بیشینه دمای هوا در پایتخت امروز ۱۰ و ۲۰ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از