حالت تاریک
سه‌شنبه, 04 اردیبهشت 1403

مانع جدید بر سر راه آسیایی شدن استقلال

مانع جدید بر سر راه آسیایی شدن استقلال

استقلال هنوز نتوانسته بدهی‌های داخلی خود را پرداخت کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، موضوع اصلی این روزهای فوتبال ایران مربوط به گرفتن مجوز حرفه‌ای دو باشگاه پرسپولیس و استقلال و آسیایی‌شدن این دو باشگاه بزرگ و پرطرفدار است. پرسپولیس در زمینه بدهی‌ها چند قدم از استقلال جلوتر است و این باشگاه بعد از پرداخت دو بدهی خود به مهدی مهدی‌خانی و رضا اسدی در حال حاضر بدهی داخلی و خارجی ندارد و خطری قرمزها را تهدید نمی‌کند. شرایط اما برای استقلال کاملاً متفاوت است و این باشگاه هم بدهی داخلی دارد و هم بدهی خارجی. هرچند مدیران استقلال خبر از پرداخت بدهی به باشگاه سانتاکلارا دادند و مدعی شدند این بدهی پرداخت شده، ولی در جدیدترین آپدیت فیفا همچنان پنجره نقل و انتقالاتی استقلال بسته است و این باشگاه با مشکل بزرگی مواجه شده.

خبر بد بعدی برای این تیم این است که آبی‌ها هنوز نتوانستند با طلبکاران داخلی خود تسویه حساب کنند و چند بازیکن سابق این تیم از استقلال طلبکار هستند. یکی از آن‌ها محمد دانشگر مدافع سابق استقلال و فعلی سپاهان است. بدهی که ممکن است در راه آسیایی شدن استقلال به شدت دردسرساز شود و باشگاه استقلال باید هرچه زودتر تکلیف بدهی‌های داخلی خود را مشخص کند. حال معلوم نیست مدیران باشگاه استقلال چه برنامه‌ای برای حل مشکلات این تیم در راه گرفتن مجوز حرفه‌ای و آسیایی شدن دارند.

این درحالی است که طبق اعلام مسئولان کمیته مجوز حرفه‌ای و با دستور AFC، یازدهم فروردین پایان مهلت تیم‌ها برای ثبت مدارک مالی و شفاف سازی در این خصوص اعلام شده بود. ماجراهای گرفتن مجوز حرفه‌ای برای باشگاه استقلال به بزرگترین نگرانی این روزهای هواداران این تیم تبدیل شده و مشخص نیست سرانجام این قضیه برای استقلالی‌ها چه خواهد شد.

منبع: خبرورزشی

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از