حالت تاریک
جمعه, 04 خرداد 1403
فرماندار ری خبر داد:

راه‌اندازی مرکز ساماندهی اتباع در شهرستان ری

راه‌اندازی مرکز ساماندهی اتباع در شهرستان ری

فرماندار ری گفت: یکی از اولویت‌های مدیریت شهرستان ساماندهی و هماهنگی امور مربوط به اتباع خارجی و مقابله با ورود و حضور اتباع غیرمجاز در شهرها و روستاها است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، مهدی باب‌الحوائجی روز سه‌شنبه در نشست کمیسیون هماهنگی امور اتباع و مهاجران خارجی شهرستان ری اظهار داشت: یکی‌ از نیازهای اصلی ما در این حوزه راه‌اندازی هرچه سریع‌تر مرکز جامع غربالگری اتباع خارجی است که در بسیاری از موارد مرتبط کاربرد داشته و بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

وی افزود: همچنین در همه جلسات کمیسیون می‌بایست قوانین مرتبط، شرح وظایف و بخشنامه‌های مربوطه با موضوع اتباع قرائت شده و رؤسای ادارات و دستگاه‌های عضو نسبت به شرح اقدامات خود اقدام کنند تا بتوانیم نقاط قوت و ضعف مجموعه را شناسایی نماییم.

معاون استاندار تهران با اشاره به اهمیت بالای کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی خاطرنشان کرد: یکی از تأکیدات مهم تشکیل منظم و هر ۱۵ روز یکبار جلسات کمیته‌های فرعی در پنج بخش تابعه شهرستان است تا جلسات در بخش‌ها تشکیل و موضوعات مرتبط با اتباع به صورت تخصصی و با شرایط همان منطقه مطرح و پس از بررسی و تحلیل در کمیته‌ها مهمترین موارد جهت طرح در جلسه کمیسیون شهرستانی ارسال تا در مورد آنها تصمیم‌گیری شود که بدین شکل به سمت برخورد تخصصی با موضوع پیش خواهیم رفت.

باب‌الحوائجی‌ ادامه داد: در زمینه برخورد با اتباع غیرمجاز نیازمند یک تفکر جهادی و دلسوزانه و احساس تعهد در تمام مسئولان و متولیان امر هستیم. یکی از اقدامات خوبی که در شهرستان ری انجام شده است راه‌اندازی مرکز تخصصی غربالگری اتباع و مهاجران خارجی طی روزهای آتی خواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد: با شروع به کار مرکز و استقرار و شروع به فعالیت سامانه سراسری صیام به صورت دقیق و مستند به اطلاعات مورد نیاز مانند وضعیت اخذ مجوزهای قانونی، محل زندگی، شغل و دیگر موارد مورد نیاز دسترسی داشته باشیم.

فرماندار شهرستان ری یادآور شد: با افتتاح مرکز جامع غربالگری و اطلاع‌رسانی مناسب در این خصوص پس از این موضوع ساماندهی و هماهنگی امور مرتبط با اتباع و مهاجران خارجی به صورت کاملا تخصصی و مستند پیش خواهد رفت و به ویژه در موضوع شناسایی اتباع غیرمجاز و اعمال برخوردهای قانونی می‌توانیم به آمار قابل قبولی دست یابیم.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از