حالت تاریک
دوشنبه, 04 تیر 1403

وضعیت آب و هوای کشور ۱۸ فروردین 1402

وضعیت آب و هوای کشور ۱۸ فروردین 1402

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید، از آغاز بارش پنج روزه باران در برخی مناطق کشور از بعد از ظهر امروز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز» و به نقل ازسازمان هواشناسی، از بعد از ظهر امروز (شنبه ۱۸ فروردین) با ورود سامانه بارشی به کشور، در برخی نقاط آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، شمال استان‌های آذربایجان غربی، زنجان و قزوین رگبار باران، رعد و برق وزش باد شدید موقتی و در برخی نقاط خیرش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

فردا (یکشنبه ۱۹ فروردین) با گسترش فعالیت سامانه بارشی، در شمال‌ غرب، برخی نقاط غرب و جنوب‌ غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی، دامنه‌های مرکزی زاگرس رگبار باران، رعد و برق وزش باد شدید موقتی و در برخی نقاط خیرش گرد و خاک رخ خواهد داد.

روز دوشنبه (۲۰ فروردین) علاوه بر شمال‌ غرب کشور در ارتفاعات البرز مرکزی، برخی نقاط شمال‌ شرق و شرق و برخی نقاط مرکزی زاگرس بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

روز سه‌شنبه (۲۱ فروردین) در نیمه غربی کشور و روز چهارشنبه (۲۲ فروردین) علاوه بر نیمه غربی در نواحی مرکزی، استان‌های ساحلی دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش باران خواهیم داشت. بارش‌ها در روز چهارشنبه در مناطق ذکرشده تشدید خواهد شد.

طی روزهای یکشنبه تا چهارشنبه پدیده تگرگ نیز در مناطق مستعد پیش‌بینی می‌شود.

فردا (یکشنبه) و از بعدازظهر تا روز سه‌شنبه در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و در برخی نقاط گرد و خاک رخ می‌دهد.

رگبار باران، رعد و برق و وزش باد در پایتخت

دریای خزر در سه روز آینده مواج است.

آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با ورزش باد پیش‌بینی شده است که فردا کمی ابری به تدریج ابری و احتمال رگبار باران، رعد و برق و وزش باد نیز وجود دارد. کمینه و بیشینه دمای هوا امروز در پایتخت ۱۶ و ۲۷ درجه سانتیگراد است.

 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از