حالت تاریک
دوشنبه, 04 تیر 1403

نتیجه جلسه کابینه جنگ رژیم صهیونیستی درباره ایران

نتیجه جلسه کابینه جنگ رژیم صهیونیستی درباره ایران

جلسه یکشنبه کابینه جنگ رژیم صهیونیستی بدون تصمیم‌گیری در خصوص نحوه پاسخگویی به اقدام جمهوری اسلامی پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، یک مقام اسرائیلی به شبکه «سی ان ان» گفت که جلسه یکشنبه کابینه جنگ رژیم صهیونیستی بدون تصمیم‌گیری در خصوص نحوه پاسخگویی به اقدام جمهوری اسلامی پایان یافت. این مقام اسرائیلی گفته است که کابینه جنگ گرچه مصمم است تا اقدامی را انجام دهد، اما در خصوص زمان و حجم این پاسخگویی تصمیمی نگرفته است.

تحلیلگر اسرائیلی شبکه سی ان ان باراک راوید می‌گوید علی‌رغم آن‌که وزرای صهیونیست بنی گانتز و گادی آیزنکوت خواستار اقدام فوری علیه ایران هستند، اما تماس تلفنی رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی  منجر به تأخیر در هرگونه واکنش به اقدام تنبیهی ایران شده است.

رئیس رژیم صهیونیستی اسحاق هرتزوگ روز یکشنبه به شبکه سی ان ان گفت که رژیم صهیونیستی پس از حمله ایران به دنبال جنگ نیست و «در این اوضاع نیاز به توازن است».

بایدن و اعضای ارشد تیم امنیت ملی وی به متحدان و شرکای خود تصریح کردند که ایالات متحده در هیچ عملیات تهاجمی علیه ایران مشارکت نخواهد کرد.

از طرف دیگر، رئیس‌جمهور ایران آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی تصریح کرده است که «هرگونه ماجراجویی جدید علیه منافع ملت ایران با پاسخ سنگین‌تر و پشیمان‌کننده جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد».

منبع: اقتصاد 24

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از