حالت تاریک
سه‌شنبه, 04 اردیبهشت 1403

شمارش معکوس برای روزهای پرتنش استقلال و پرسپولیس

شمارش معکوس برای روزهای پرتنش استقلال و پرسپولیس

واگذاری مالکیت باشگاه پرسپولیس و استقلال پرالتهاب‌ترین اتفاق در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۳ بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، بیست و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران با تعطیلی دو هفته‌ای به دلیل برگزاری بازی‌های تیم ملی ایران مقابل ترکمنستان در دور انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ روبه‌رو شد اما همچنان بحث در خصوص یکی از تاثیرگذارترین اتفاقات برای تعیین تکلیف واقعی مالکیت باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال ادامه دارد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا اوایل اسفند ماه سال گذشته با ارسال نامه‌ای فوری خواستار شفاف‌سازی فدراسیون فوتبال درباره مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شد. نامه‌ای که مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با توجه به کارشکنی‌های برخی عوامل سودجوی بیگانه پیش‌بینی آن را می‌کرد که منجر به برگزاری جلسه‌های متعدد با مسئولان وزارت ورزش و مقام‌های عالی‌رتبه کشور شد.

در همین راستا کیومرث هاشمی وزیر ورزش نیز با آگاهی از حساسیت این موضوع و احتمال بهانه‌جویی‌های AFC برای عدم صدور مجوز حرفه‌ای برای این دو باشگاه که حذف آنها از حضور در نخستین دوره لیگ حرفه‌ای آسیا را به همراه دارد، پیگیر ماجرا شد تا تکلیف مالکیت سرخابی‌های پایتخت هرچه زودتر مشخص شود.

موضوعی که مصوبه هیأت وزیران را نیز به همراه داشت اما پیچ و تاب واگذاری این باشگاه‌ها باعث شده تا پراسترس‌ترین وضعیت برای این دو باشگاه در نوروز ۱۴۰۳ رقم بخورد. بلوک سهام باشگاه پرسپولیس در ۱۱ فروردین ماه در بورس بدون مشتری ماند و استقلال نیز همچنان زیر سایه وزارت ورزش اداره می‌شود.

دو باشگاه پرطرفدار پایتخت تنها تا پنجم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ فرصت لازم برای واگذاری را دارند در غیر این صورت نه تنها فدراسیون فوتبال بلکه وزارت ورزش نیز هیچ کاری برای بازگرداندن دو تیم به لیگ حرفه‌ای آسیا نمی‌تواند انجام دهد و باید منتظر ماند تا دولتمردان کشور تصمیم فوری و در عین حال حیاتی برای ادامه فعالیت این دو باشگاه بگیرند.

منبع: مهر

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از