حالت تاریک
دوشنبه, 04 تیر 1403

رگبار و وزش باد شدید در سراسر کشور

رگبار و وزش باد شدید در سراسر کشور

رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید و در برخی مناطق تگرگ، از امروز (دوشنبه، ۲۷ فروردین) تا روز پنج‌شنبه اکثر مناطق کشور را فرا می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز» و به نقل از سازمان هواشناسی، امروز (دوشنبه) در بوشهر، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و شرق خوزستان، شرق لرستان، جنوب و نوار غربی اصفهان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، برخی نقاط هرمزگان و جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز، افزایش ابر، رگبار و رعد و برق وزش باد شدید و در برخی مناطق تگرگ رخ می‌دهد.

با تقویت سامانه بارشی این شرایط سه‌شنبه در سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب یزد، جنوب و غرب اصفهان، جنوب و شرق خوزستان، جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز و چهارشنبه در سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس، جنوب یزد و شرق خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

همچنین امروز در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی، سه‌شنبه و چهارشنبه در ارتفاعات البرز، مرکزی، بارش پراکنده انتظار می‌رود.

لازم به ذکر است بیشینه بارش سه‌شنبه در هرمزگان، شرق و جنوب فارس، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و چهارشنبه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، شرق فارس، جنوب و غرب کرمان پیش‌بینی می‌شود.

پنج‌شنبه در برخی مناطق جنوب شرق، شرق، جنوب ارتفاعات البرز مرکزی و جمعه در مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

سه‌شنبه و چهارشنبه در شمال شرق و نوار شرقی کشور در بعضی ساعت‌ها وزش باد به نسبت شدید تا شدید و خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.

امروز خلیج فارس و از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و طوفانی است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از