حالت تاریک
سه‌شنبه, 04 اردیبهشت 1403

تولیدات جدیدت پویانمایی رسانه ملی

تولیدات جدیدت پویانمایی رسانه ملی

رسانه ملی با تولیدات جدید پویانمایی خود فصل جدید مجموعه «جوانمردان» و حکایت «خروس زیرک، روباه کلک» را روانه آنتن سیما کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، سری جدید مجموعه «خروس زیرک، روباه کلک» در ۱۲ قسمت ۱۲ دقیقه‌‎ای در مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.

حکایت «خروس زیرک، روباه کلک» داستان مزرعه مادربزرگی به نام گل بی بی است. گل بی بی یك زن روستایی مهربان و داناست که قصه‌ها و پندهای بسیاری می‌داند. این مادربزرگ یك خروس به نام دُم طلا، یك سگ به نام اَبری، یك بز به نام شنگول و یك مرغ به نام حنا دارد. البته یك روباه هم در جنگل زندگی می‌كند كه هربار كلكی سوار می‌كند تا بتواند دم طلا را شكار كند.

در جریان بگیر و ببندهای روباه و خروس، هر دفعه اتفاقی می‌افتد و مادربزرگ با پند و اندرز و داستان‌های کهن ایرانی، حیوانات مزرعه را هوشیار می‌كند تا راه درست زندگی را پیدا كنند و فریب روباه كلك را نخورند.

مجموعه «جوانمردان» روایتی از تاریخ ایران است که مغول‌ها با ایرانیان وارد جنگ شدند. در جریان این نبردها، سرداران ایرانی دلاوری‌ها و مقاومت‌هایی از خود نشان می‌دهند که درقالب پویانمایی، ایجاد حس فتوّت، جوانمردی، دلاوری و میهن‌دوستی را با انگیزه‌های ملی، مذهبی و حماسی به نمایش می‌گذارد.

فصل جدید «جوانمردان» یکی دیگر از برنامه‌های پویانمایی صباست که در ۱۳ قسمت ۲۲ دقیقه‌ای برای مخاطبان کودک و نوجوان تهیه و تولید شده است.

انیمیشن «جوانمردان» حکایت دلاورانی با ایمان است که دائماً با آزمون مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند تا نشان دهند این جهان، عالم بقا نیست و ایمان تنها راه نجات و بقاست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از