حالت تاریک
دوشنبه, 04 تیر 1403
معاون اجتماعی دادگستری استان تهران خبر داد:

تهران، جایگاه دوم کشور در تعداد قربانیان تصادفات

تهران، جایگاه دوم کشور در تعداد قربانیان تصادفات

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران گفت: استان تهران در خصوص فوت‌شدگان ناشی از تصادفات در جایگاه دوم کشور قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، ابوالفضل نیکوکار، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران اظهار کرد: در استان تهران با افزایش ۲.۹ درصد و در شهر تهران با افزایش ۶.۶ درصد تلفات انسانی مواجه هستیم و استان تهران در خصوص فوت‌شدگان ناشی از تصادفات در جایگاه دوم کشور قرار دارد.

وی بیان کرد: در آمار مقایسه‌ای ۱۱ ماهه فوت‌شدگان ناشی از تصادفات در سال ۱۴۰۱ تعداد آن یک هزار و ۳۱۳ نفر بوده که سهم شهر تهران ۶۷۶ نفر و در سال ۱۴۰۲ تعداد آن یک هزار و ۳۵۲ نفر بوده که سهم شهر تهران ۷۲۱ نفر است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران در رابطه با اقدامات صورت گرفته در این زمینه افزود: در قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، تقسیم کار فی مابین دستگاه‌های اجرایی و انتظامی صورت گرفته است و وظایف و تکالیف نیز مشخص شده است که در صورت اجرای دقیق آن تلفات انسانی و خسارات مادی در استان تهران به طور محسوس کاهش خواهد یافت.

نیکوکار اضافه کرد: راه‌اندازی سامانه پیامکی اعلام تخلفات رانندگی متصل به دوربین‌های پایش تصویری و نظارت شهری به صورت بر خط، اقدام در جهت حمایت از طرح ۱۰ راهور فاتب موضوع ساماندهی موتور سیکلت از سوی شهرداری و استانداری و دستگاه‌های اجرایی در سطح شهر تهران، تهیه یا تدوین نظام رتبه‌بندی ایمنی خودرو‌ها توسط وزارت صمت و سازمان استاندارد با هدف کسب اطلاع خریداران از کیفیت خودرو‌ها از جمله این اقدامات است.

وی بر تأمین اعتبار ساخت چهار بانده شدن محور فیروزکوه ـ سمنان توسط اداره کل راهداری استان تأکید و از آن اداره کل در مورد کاهش نقاط حادثه‌خیز و به‌روزرسانی دوربین‌ها تشکر کرد.

منبع: فارس

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از