حالت تاریک
جمعه, 04 خرداد 1403
شهردار منطقه ۲۰ تهران خبر داد:

تخصیص یکهزار میلیارد تومان به پروژه‌های منطقه ۲۰

تخصیص یکهزار میلیارد تومان به پروژه‌های منطقه ۲۰

شهردار منطقه ۲۰ تهران گفت: طی سال جاری قراردادهایی با پیمانکاران به منظور اجرای پروژه‌های شهری در این منطقه به ارزش یکهزار میلیارد تومان منعقد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، غلامرضا شنگی شامگاه امشب در نشست خبری اصحاب رسانه شهرستان ری، اظهار کرد: مساحت منطقه ۲۰ شهرداری تهران ۲۳۳ کیلومتر مربع و مساحت بافت فرسوده آن ۱۳۵ هکتار بوده بر اساس آخرین سرشماری‌‌ها ۴۳۷ هزار جمعیت دارد.

وی با اشاره به اینکه سرانه در منطقه ۲۰.۶ مترمربع است، عنوان کرد: منطقه ۲۰ شهری تهران ۱۹۱ بوستان، ۲۳ میدان میوه و تره‌بار و ۱۹ سرای محله داشته و سرانه مطلوب ورزشی، سهولت دسترسی از ظرفیت‌ها و نقاط قوتی است که سرعت و کیفیت کار را بالا می‌برد.

 شهردار منطقه ۲۰ تهران، برگزاری مراسم شاخص ملی و مذهبی، فرصت گردشگری سیاحتی و زیارتی، سرمایه‌گذاری و سرمایه اجتماعی بالا رو از پتانسیل‌های کم‌نظیر و بی‌نظیری در منطقه برشمرد و بیان کرد: بلاتکلیفی بخشی از بافت مسکونی و صنعتی فرسوده، کمبود پارکینگ، توسعه نامتوازن سرانه‌ها، مشکلات ترافیکی، وجود املاک قولنامه‌ای، کمبود هتل و زائرسراها بخشی از نقاط ضعف منطقه به شمار می‌روند.

شنگی از صدور ۲۴۲ پروانه در حوزه شهرسازی در شهرداری منطقه ۲۰ طی امسال خبر و ادامه داد: از این تعداد ۱۵۱ پروانه در حوزه نوسازی بافت فرسوده صادر شده است.

 وی با اشاره به اعتبار مصوب ۵۳۰ میلیارد تومانی شهرداری منطقه ۲۰ تهران در سال جاری و اعتبار متمم ۷۳۳ میلیارد تومانی، گفت: طی امسال قراردادهایی با پیمانکاران به منظور اجرای پروژه‌های شهری به ارزش یکهزار میلیارد تومان منعقد شده است.

شهردار منطقه ۲۰ تهران احداث بوستان باغ مزرعه، مناسب‌سازی و بازسازی بوستان‌ها، تجهیز و بازپیرایی بوستان‌ها، ایجاد شبکه روشنایی، نصب ۴۲۹ پایه چراغ و برج نوری و تکمیل پروژه روشنایی معابر طی سال آینده را از جمله اقدامات صورت گرفته برشمرد.

شنگی اضافه کرد: اصلاح هندسی و ایمن‌سازی نقاط ترافیکی، اصلاح هندسی ۱۲ نقطه، احداث ۹ زمین چمن مصنوعی، آغاز عملیات تخریب و نوسازی ۷ مسجد، انعقاد قرارداد با پیمانکار و آغاز عملیات اجرایی مجموعه گردشگری بی‌بی شهربانو ‌و نوسازی ماشین‌آلات از دیگر اقدامات انجام شده است.

 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از