کد خبر 93405
۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۴

نمایندگان بخش خصوصی و دولتی از عزم خود برای بیان مشکلات و دغدغه های صنعت CNG در حضور مسئولین در ششمین همایش خودرو، CNG و سوخت های جایگزین خبر دادند.

به گزارش آفتاب ری؛ دومین جلسه شورای راهبردی همایش «خودرو، CNG و سوخت های جایگزین» در محل وزارت نفت و با حضور نمایندگان بخش خصوصی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه منصور ریاحی مدیر طرح  CNG  شرکت پخش و فرآورده های نفتی این صنعت را زنجیره ای عظیم و به هم پیوسته دانست و تاکید کرد: صنعت CNG یک صنعت به هم پیوسته و عظیم است که برای حل  مشکلات آن باید یک نگاه ملی و کلان داشته باشیم.
وی به تلاش برای هماهنگ کردن مجلس و وزارت خانه های مرتبط با این صنعت در همایش «خودرو، CNG و سوخت های جایگزین» اشاره و عنوان کرد: در این همایش تلاش می شود که وزارت خانه های مرتبط از جمله وزارت نفت و صنعت و معدن و تجارت در کنار مجلس شورای اسلامی نگاه ویژه ای برای حل مشکلات و دغدغه های صنعت CNG  داشته باشند.
مدیر طرح  CNG  شرکت پخش و فرآورده های نفتی نگاه جزیره وار به مسئله سوخت های جایگزین را آسیب زننده قلمداد کرد و گفت: نگاه جزیره وار و غیر سیستماتیک آسیب های جبران ناپذیری را به این صنعت وارد می کند و آسسب به یک بخش این چرخه کل صنعت CNG را به درد سر خواهد انداخت.
ریاحی با بیان اینکه همدلی بخش خصوی و دولتی راه برون رفت مشکلات صنعت CNG  است، تصریح کرد: همدلی این دو بخش با یکدیگر می تواند بسیاری از مشکلات این صنعت را به خوبی برطرف کند و شرایطی را به وجود بیاورد که صنعت CNG  علاوه بر رفع نیاز داخل برای حضور بازارهای جهانی هم وارد عرصه شود.
وی در خصوص برنامه های این همایش هم گفت: روز سه شنبه 21 مرداد ماه روز نخست همایش با خیر مقدم جناب آقای شمس اردکانی مسئول همایش آغاز خواهد شو سپس چند دقیقه ای هم بنده در خدمت مدعوین خواهم بود که بحث جایگاه CNG  و چشم و انداز برنامه ها را مطرح خواهم کرد.
مدیر طرح  CNG  شرکت پخش و فرآورده های نفتی ادامه داد: سمت سوی بحث، ورود بخش خصوصي به اين مسئله خواهد بود که امیدوارم با حضور مهندس زنگنه وزیر محترم نفت دستور ویژه‌ای هم از ایشان در این خصوص بگیریم و بعد هم مهندس نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت، مهندس چیت چیان وزیر نیرو و جناب آقای دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور سخنرانی خواهند کرد.
ریاحی ادامه داد: جناب آقای عباس کاظمی معاون محترم وزیر نفت هم به عنوان سخنران بعدی در همایش حضور خواهند داشت و سپس میزگردها و نقاط کاربردی همایش به اجرا در خواهد آمد.
وی در خصوص میزگردهای همایش هم گفت: میزگرد اول با موضوع سوخت های جایگزین با ریاست مهندس سیفی برگزار خواهد شد که دبیر میزگرد هم آقای مهندس احدی نژاد خواهند بود.
مدیر طرح  CNG  شرکت پخش و فرآورده های نفتی خودرو، فناوری سوخت های جایگزین را موضوع میزگرد بعدی دانست و بیان کرد: رئیس این میزد جناب آقای مهندس قناتی مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه و دبیر صنعت خودرو و دبیر میزگرد آقای پور مجیب و اعضای آن مهندس امیری از شرکت مگاموتور، آقای مهندس خاشع و آقای میرخانی و آقای نجفی منش از صنعت قطعه سازان خواهند بود.
ریاحی به روز دوم همایش اشاره و خاطرنشان کرد: روز دوم همایش با سخنرانی مهندس کشکولی برگزار خواهد شد و میزگرد سوم هم با عنوان روش های سرمایه گذاری و نحوه استفاده از منابع مالی است که ریاست میزگرد بر عهده مهندس سجادی و دبیر میزد هم بنده خواهم بود و جناب آقای دادرس به عنوان نماینده انجمن صنفی CNG در این میزگرد حضور خواهند داشت.
 وی به ارائه یک مقاله کاربردی در این خصوص هم اشاره و یادآورشد: مقاله ای کاربردی توسط دکتر توتونچی در روز دوم همایش ارائه خواهد شد و بحث فرصت های ایجاد فروش جایگاه ها خواهد بود.
مدیر طرح  CNG  شرکت پخش و فرآورده های نفتی، بهره برداری نگهداشت و بازرسی جایگاه ها را عنوان میزگرد بعدی دانست و گفت: ریاست این میزگرد بر عهده جناب آقای مهندس وکیل زاده خواهد بود و بحث نگهداشت و خدمات موجود در این میزگرد بررسی خواهد شد.
ریاحی در ادامه بیانیه پایانی این نشست ها و میزگردها را بسیار پر اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که در بیانه پایانی که به دست همه دستگاه های مسئول خواهد رسید دغدغه های خود را در این خصوص با مسئولین در میان گذاشته و نسبت به حل آن ها کمک لازم را بگیرم.
در خاتمه نمایندگان بخش خصوصی از انجمن صنفی CNG دغدغه های خود را برای بازدهی بیشتر همایش با دکتر ریاحی در میان گذاشتند و خواستار حضور نماینده ای از بخش خصوصی برای سخنرانی در روز نخست و مشارکت آن ها در برگزاری همایش شدند.
گفتنی است ششمين دوره همایش بین المللی "خودرو، CNG و سوختهای جایگزین" در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 21 و 22 مردادماه جاری در مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک برگزار می شود.
کد خبر 93405

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =