کد خبر 93208
۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۷

معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه 20 گفت: با اجرای طرح بهینه سازی تفکیک پسماند از مبدا در محله های 20 گانه، میانگین روزانه جمع آوری پسماند خشک در این منطقه جنوبی 4 تن افزایش می یابد.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری؛ سعید شیرازی با بیان این مطلب افزود: طرح بهینه سازی تفکیک پسماند از مبدا که به صورت پایلوت در سطح شهر تهران در محله 13 آبان منطقه 20 با پوشش 12 هزار خانوار انجام شد که با توجه به موفقیت این طرح، روند تکمیلی آن در این محله همزمان با اجرا در 12 ناحیه دیگر مناطق 22 گانه به اجرا درآمده است که بعد از طی دوره 45 روزه به دیگر محله های این منطقه توسعه خواهد یافت.

شیرازی توزیع مخازن1100، 80، 100 لیتری، آموزش چهره به چهره در واحد های مسکونی، اداری و راسته های تجاری و نظارت مستمر و مناسب بر روند جمع آوری پسماند خشک را از مهمترین اقدامات این طرح برشمرد و اظهار داشت: بعد از نهایی شدن طرح بهینه سازی تفکیک پسماند خشک از مبدا و اجرای موفق آن در 20 محله این منطقه، میانگین روزانه جمع آوری پسماند خشک منطقه 20 از 1.4 به 5.8 تن افزایش خواهد یافت که تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های تحمیلی به مدیریت شهری ناشی از جمع آوری آن دارد.

وی با اشاره به اینکه تمامی خانوار های ساکن در محله 13 آبان که محل پایلوت این طرح است کد اشتراک دریافت کرده اند و تحت آموزش قرار گرفته اند گفت: ماشین های ملودی دار به صورت روزانه در این محله نسبت به جمع آوری پسماندهای خشک اقدام می کنند و روزانه 600 کیلو توسط این سیستم سیار جمع آوری می شود.

معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه 20 ادامه داد: علاوه بر ماشین های ملودی دار، سیستم های ویژه جمع آوری پسماند خشک در غرفه های بازیافت، در راسته های تجاری و اداری، مجتمع های مسکونی محصور، مجتمع های اداری، از طریق سیستم مکانیزه و در روزهای جمعه نیز نسبت به تحویل پسماند خشک در ازاء مواد بهداشتی و یا وجه نقد اقدام می کنند.

شیرازی بر مشارکت شهروندان تاکید کرد و افزود: روش های تشویقی و انگیزشی در قالب مسابقه، کارگاه های نقاشی ویژه کودکان، ساخت بهترین ها از دورریختنی ها ویژه خانم های خانه دار، معرفی شهروند نمونه، عضوگیری گروه حامیان بازیافت و اجرای برنامه های متنوع و شاد زیست محیطی پیش بینی شده است تا مشارکت شهروندان بیش از پیش افزایش یابد.

کد خبر 93208

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =