کد خبر 93207
۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۷

شهردار صالحیه افزود: اولین پارک بانوان در صالحیه با هدف ایجاد مکانی مناسب برای استفاده اختصاصی بانوان در نظر گرفته شده ،پارکی که در آن زنان راحت باشند و بتوانند با فراغ بال بیشتر و با انبساط خاطر به امر ورزش و تفریحات سالم اهتمام بورزند.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از بهارستانه؛ بعضی از امکانات و تجهیزات موجود در هر شهر شاید در نگاه اول جزء ضروریات و مسائل مهم نباشد، اما با دقت بیشتر و تمرکز در آن به عمق اهمیت و اثرگذاری آن پی برده می شود. یکی از این امکانات، فضای تفریحی ویژه بانوان است، جایی که بانوان بتوانند با راحتی و آسایش به ورزش و فعالیت های مفرح بپردازند.
مزیت پارک های ویژه زنان برای بسیاری از بانوان می تواند این باشد که صبح ها با خیال آسوده از پارکی که فقط اختصاص به آنان دارد، حتی نگهبانها و دربانش زن هستند، برای پیاده روی استفاده کنند و حتی وقتی هوا کمی تاریک می شود، در محیط پارک احساس ناامنی نکنند. مهندس علیرضا قربانی، شهردارصالحیه در خصوص تبدیل پارک شاهد به اولین پارک بانوان در شهر صالحیه اظهار داشت: اصل و نیاز بانوان شهروند در یک محیط شهری، اختصاص فضایی مناسب و ایجاد بستری برای پرداختن به اموری چون ورزش،تفریح و مسائلی از این قبیل می باشد. بانوان هر چه شرایط روحی و روانی بهتری داشته باشند، وظایف خود را در جامعه و خانواده مطلوب‌تر انجام می‌دهند. شهردار صالحیه افزود: اولین پارک بانوان در صالحیه با هدف ایجاد مکانی مناسب برای استفاده اختصاصی بانوان در نظر گرفته شده ،پارکی که در آن زنان راحت باشند و بتوانند با فراغ بال بیشتر و با انبساط خاطر به امر ورزش و تفریحات سالم اهتمام بورزند. در ادامه مهندس قربانی بیان نمود: که رعایت امنیت اجتماعی، محصور بودن، مشرف نبودن ساختمان های اطراف به پارک زنان و … از ویژگی های اصلی این پارک محسوب می شود. در پایان شهردار صالحیه اظهار نمود: این پارک با رویکرد زمینه سازی برای توسعه ورزش بانوان و استفاده راحت و بی دغدغه از فضاهای سبز شهری با اعتباری که در اختیار نماینده محترم مردم شهرستانهای رباط کریم وبهارستان در مجلس شورای اسلامی به آن تخصیص داده اند و با تعامل و همکاری همه جانبه اعضای شورای اسلامی شهر صالحیه به بهره برداری خواهد رسید. انتهای پیام/م
کد خبر 93207

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =