کد خبر 93169
۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۳:۴۲

پزشک نروژی به نام "مادس گیلبرت" که در بیمارستان شفا در غزه فعالیت می کند تصاویری را از کودکان شیرخواره نشان داد که در حملات اسرائیل به منطقه غزه کشته یا زخمی شده اند و پرسید: آیا اینها تروریست هستند؟

به گزارش آفتاب ری به نقل از عصر ایران؛ پزشکان خارجی در غزه اعلام کردند 80 تا 90 درصد از کشته شدگان حملات اسرائیل به غزه، غیرنظامی و یک چهارم آنها کودک هستند.
خبرگزاری آناتولی ترکیه نوشت: شماری از پزشکان خارجی از کشورهای عربی و اروپایی که در بیمارستان های غزه فعالیت می کنند از جامعه جهانی خواستند کشتار اسرائیل در منطقه غزه را متوقف کنند. این پزشکان در نشستی در مرکز رسانه ای بروکسل ضمن سخن گفتن درباره جنایات جنگی اسرائیل در منطقه غزه، اسنادی را در این باره نشان دادند.
آنها اعلام کردند 80 تا 90 درصد از کشته شدگان حملات اسرائیل به غزه، افراد غیرنظامی هستند. این پزشکان غیرفلسطینی تاکید کردند ارتش اسرائیل، در حمله به منطقه غزه، بیمارستان ها و مراکز درمانی، خودروهای آمبولانس و امدادی، مساجد و مدارسی را که افراد غیرنظامی به آنها پناه آورده اند را مورد هدف قرار داد. پزشک نروژی به نام "مادس گیلبرت" که در بیمارستان شفا در غزه فعالیت می کند تصاویری را از کودکان شیرخواره نشان داد که در حملات اسرائیل به منطقه  غزه کشته یا زخمی شده اند. او ضمن نشان دادن تصاویر پرسید: آیا اینها تروریست هستند؟ وی ادامه داد: در عمرم اینقدر خون ندیده بودم. این پزشک نروژی افزود: کودکان، یک چهارم تعداد کل افراد کشته شده (بیش از 1200 نفر) و یک سوم زخمی های حملات ارتش اسرائیل به غزه را تشکیل می دهند. او تاکید کرد: مسؤولیت آنچه که در غزه روی می دهد به همان اندازه ای که بر عهده  بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل است بر عهده سازمان ملل متحد، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و کشورهای اروپایی نیز هست.
انتهای پیام/
کد خبر 93169

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =