ساعاتی پیش سردار علی نصیری فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران که به مناسبت ایام بصیرت، سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین بود، اظهار داشت: دشمنی‌های استکبار جهانی با ملت و انقلاب ما یکی دو تا نبود اما فتنه 88 بسیار پیچیده‌ای بود و به همین دلیل حماسه 9 دی در تاریخ انقلاب اسلامی ما ماندگار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آفتاب ری از ورامین، وی تصریح کرد: دشمن سعی کرد مردم ما را از ارزش‌های خود دور کند اما باور و اعتقاد شکل گرفته در نظام اسلامی مانع این مهم شد و مردم با تمسک به اصل ولایت فقیه مانع پیشبرد اهداف دشمنان شدند.

علی نصیری با اشاره به دشمنی‌های استکبار با انقلاب اسلامی ادامه داد: دشمن کاملا به این موضوع پی برده بود که باید جنگ نرم و فرهنگی بر ضد نظام ما به راه اندازد، این که  رهبری سال‌ها قبل ناتو فرهنگی و جنگ نرم را مطرح کردند به همین دلیل است، دشمن به این نتیجه رسیده بود که از طریق جنگ‌های نظامی نمی‌تواند به انقلاب آسیب برساند.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران تصریح کرد: دشمن می‌دانست حمله به باورها تنها راه ضربه به نظام است، برای رسیدن به اهداف خود ظرفیت‌هایی را نیز درون خود نظام ایجاد کرد و سعی در ایجاد شکاف و تفرقه کرد، کسانی در فتنه 88 آب به آسیای دشمن ریختند و در مسیر خواسته‌های دشمنان حرکت کردند که زجر کشیده انقلاب بودند، اما به دلیل ضعف در باورها و اعتقادات و عدم بصیرت نتوانستند راه را از بیراهه تشخیص دهند و در برابر انقلاب زاویه گرفتند.

وی افزود: به اسم مردم‌سالاری، دموکراسی و صیانت از آرای مردم و الفاظ زیبایی از این دست ورود کردند اما در حقیقت خواسته آنها چیز دیگری بود، خواست آنها تضعیف انقلاب اسلامی بود.

فرمانده سپاه حضرت سید الشهدا(ع) استان تهران در ادامه، به بررسی اقدامات دشمن در فتنه 88 پرداخت و تأکید کرد: در انتخابات ابتدا سعی کردند حضور مردم در پای صندوق‌های رای را کاهش دهند ولی موفق نشدند، سپس از شب 22 خرداد فتنه را شروع کردند، اینها با اساس دین و شریعت مشکل داشتند.

وی اظهار داشت: پس از خطبه‌های تاریخی رهبر معظم انقلاب در 29 خرداد رنگ شعارها عوض شد، دیگر مستقیما شعار ضد اصل ولایت فقیه می‌دادند، اصلی که مهم‌ترین عامل پیروزی انقلاب بود، در روز عاشورا به هتاکی پرداختند اما نمی‌دانستند مردم در مورد مقدسات و ارزش‌های خود با کسی شوخی ندارند.

سخنران قبل از خطبه‌های امروز نماز جمعه ورامین گفت: رویکرد امروز دشمن در جنگ نرم رویکرد اقتصادی است، می‌خواهند در آستانه انتخابات 92 آستانه تحمل مردم را لبریز کنند، تا ناامنی ایجاد کنند؛ بر همین اساس باید همه آگاه باشیم.

کد خبر 8241

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =