کد خبر 81745
۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۲

ورزش های صبحگاهی علاوه بر فواید بسیار زیاد خود باید شرایط پرداختن به آن نیز فراهم باشد تا بتواند سوددهی برای ورزشکار داشته باشد نه مشکلات جانبی.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از ورامین ما؛ دین مبین اسلام اهمیت بسیار زیادی به ورزش و ورزش کردن دارد و توصیه های بسیار زیادی توسط پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) شده است تا جایی که حضرت امیرالمومنین علی(ع) در روایتی می فرمایند که به فرزندانتان سه ورزش اسب سواری، تیر اندازی و شنا را آموزش دهید که این نشان از اهمیت بسیار زیاد این مقوله از دید بزرگان دینمان دارد.

از سوی دیگر نیز صحبت های بسیار زیادی از امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(مدظله العالی) شنیده ایم که معروف ترین سخن رهبری در زمینه توقع ایشان از جوانان برای پرداختن به ورزش این است که جوانان را به سه چیز دعوت می کنند: تحصیل، تهذیب و ورزش.

طبق نظر پزشکان و متخصصین مختلف بدن، ورزش کردن به خصوص ورزش صحبگاهی می تواند نقش بسیار موثری در شادابی افراد برای پرداختن به فعالیت های روزمره داشته باشد و از سوی دیگر نیز در افراد میانسال یا کهنسال این امر بسیار تاکید شده است، زیرا ورزش صبحگاهی که به درستی انجام شود می تواند در سیستم بدنی آنها نقش بسیار موثری داشته باشد.

از جهاتی می توان گفت خوشبختانه طی سالیان گذشته در پارک های ورامین به خصوص پارک ۱۵ خرداد که یکی از پارک های بزرگ ورامین می باشد ورزش صبحگاهی به عنوان یک امر بسیار خوب جایگاه خاصی پیدا کرده است و روزانه دهها و یا حتی صدها نفر به این پارک ها آمده و در آن به ورزش های گوناگون می پردازند.

در کنار تمام ابعاد خوب ورزش صبحگاهی چند مشکل بزرگ و کوچک باعث شده است تا تمام ابعاد مثبت این امر بسیار مهم مورد تشعشع قرار گرفته و حتی باعث شود افرادی که بسیار مشتاق به آمدن به این گونه محافل و برنامه ها هستند از تصمیم خود صرفه نظر کنند.

یکی از بزرگترین مشکلات این ورزش های صبحگاهی اختلاط بین خانم ها و آقایانی است که برای ورزش کردن به پارک ها می آیند است.

خانم هایی که صبح به محل های مورد نظر می آیند یا باید از ورزش کردن و تحرک خودداری کنند یا اینکه پا روی دستورات دینی که برای محافظت خودشان از مشکلات گوناگون است بگذارند و پوشش خود را کمتر کنند که متاسفانه بعضاً دیده می شود که افراد حتی از پوشش های غیر اسلامی استفاده می کند.

از نظر ورزش های مختلف نیز باید گفت که به دلیل باز بودن محوطه ورزش و حضور آقایان در کنار خانم ها، بانوانی که قصد انجام حرکاتهای مختلف ورزشی مانند انواع حرکات کششی را دارند یا باید از تصمیم خود صرف نظر کنند یا اینکه باز هم پا روی دستورات دین و اسلام بگذارند و به انجام این حرکات بپردازند.

البته این نکته را نیز باید گفت که چندسالی است که در گوشه ای از پارک ۱۵ خرداد که به دلیلی محیطی سر سبز، قرار گرفتن در منطقه پر تراکم و داشتن محلی بزرگتر مورد استقبال بیشتر شهروندان قرار گرفته است، سالن ورزشی در حال ساخت است ولی به صورت نیمه کاره رها شده است و هنوز کار ساخت آن به اتمام نرسیده است.

حال از مسئولین امری که در جلسات مختلف گزارشات بسیار خوب ارائه می دهند خواستاریم تا با این مشکل به ظاهر کوچک ولی بسیار بزرگ که می تواند تبعات بسیار زیادی را برای افراد در بر داشته باشند برخورد لازم را داشته باشند و فضایی مناسب و در خور این ورزشکاران را در اختیار آنها قرار دهند.

 Varzesh (1)

Varzesh (2)

Varzesh (3)

Varzesh (4)

Varzesh (5)

Varzesh (6)

انتهای پیام/م

کد خبر 81745

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =