کد خبر 81681
۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۴

قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان این که در سایر کنگره ها نهایتا از 2 سخنران خارجی استفاده می شود ششمین کنگره بین المللی جراحی مغز و اعصاب به صورت انگلیسی و با هدف آخرين تجربيات و دستاوردهاي پژوهشي حوزه جراحي مغز و اعصاب برگزار می شوند.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی آفتاب ری؛ قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان این که در سایر کنگره ها نهایتا از 2 سخنران خارجی استفاده می شود ششمین کنگره بین المللی جراحی مغز و اعصاب به صورت انگلیسی و با هدف آخرين تجربيات و دستاوردهاي پژوهشي حوزه جراحي مغز و اعصاب برگزار می شوند.

نشست خبري ششمين كنگره بين المللي جراحي مغز و اعصاب با حضور دكتر امامي رضوي قائم مقام وزير وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و رييس پژوهشكده علوم اعصاب دانشگاه دكتر نوروزي دبير اجرايي دكتر اميرخاني مشاور اجرايي كنگره در ساختمان ريحانه مجتمع بيمارستاني امام خميني (ره) برگزار شد.

در اين نشست، دكتر امامي رضوي قائم مقام وزير و رئيس پژوهشكده علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشكي تهران با اشاره به برگزاري پنج دوره از اين كنگره در كشورمان گفت: جراحان علوم اعصاب ایران در سطح بین‌المللی فعال بوده و کشور از جراحان مغز و اعصاب خوبی برخوردار است و تقریبا تمام اقداماتی که در خارج از کشور در این حوزه انجام می‌شود، در ایران نیز قابل انجام است.

 امامی رضوی با بیان اینکه برگزاري اين كنگره محصول همكاري مشترك دانشگاه علوم پزشكي تهران با انستيتو بين المللي نوروساينس هانور آلمان است تصریح کرد: در قالب اين برنامه مشترك ساخت بيمارستان فوق تخصصي مغز و اعصاب برگزاري كنگره هاي ساليانه مشترك و تربيت نيروي انساني در دستور كار قرار دارد.

قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر 11 تن از متخصصين ايراني رشته هاي مختلف جراحي اعصاب، گوش و حلق و بيني بيهوشي راديوگرافي و چشم در حال گذراندن دوره PhD علوم اعصاب در كشور آلمان هستند. همچنين ساخت و راه اندازي مركز بين المللي جراحي اعصاب نيز در آينده اي نزديك به اتمام خواهد رسيد.

رييس پژوهشكده علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این كه اين كنگره داراي 20 امتياز بازآموزي براي رشته هاي اصلي و 14 امتياز براي ساير رشته ها است افزود: گروه جراحي اعصاب دانشگاه علوم پزشكي تهران و ساير دانشگاه هاي علوم پزشكي از همكاران اين كنگره هستند.

دكتر امامي رضوي بحث هيپوفيز را از محورهاي اصلي ششمين كنگره بين المللي جراحي مغز و اعصاب دانست و گفت: كنگره به زبان انگليسي بوده و مهمترين هدف آن ارائه آخرين تجربيات و دستاوردهاي پژوهشي حوزه جراحي مغز و اعصاب است.

وی حضور 27 سخنران مدعو از كشورهاي مختلف خارجي را از جمله ويژگي هاي اين كنگره عنوان و تصریح کرد: هشت سخنران از كشور آلمان، شش سخنران از كشور فرانسه و مابقي سخنرانان از ساير كشورهاي دنيا هستند.

رييس پژوهشكده علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی تهران  خاطر نشان کرد: ششمين كنگره بين المللي جراحي مغز و اعصاب، با حضور اساتيد بين المللي جراحي مغز و اعصاب و به رياست پروفسور سميعي در روزهاي 22 تا 25 خردادماه سال 93 در مركز همايش هاي بين المللي بيمارستان ميلاد برگزار مي شود.

وی در پایان یاد آور شد این کنگره به علت علمی بودن آن از پذیرش بیماران در حاشیه کنگره معذور می باشد.

کد خبر 81681

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =