عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مجلسی‌ها درباره عملکرد وزارت علوم نگرانی‌هایی را دارند که قرار شد در فضایی تفاهمی این نگرانی‌ها به وزیر علوم منتقل شود.

به گزارش آفتاب ری؛ قاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه رضا فرجی‌دانا وزیر علوم، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، محمدرضا باهنر نایب‌رئیس مجلس و غلامعلی حدادعادل رئیس فراکسیون اصول‌گرایان مجلس، گفت: مجلسی‌ها درباره عملکرد وزارت علوم نگرانی‌هایی را دارند که قرار شد در فضایی تفاهمی این نگرانی‌ها به وزیر علوم منتقل شود.

وی به برخی از موارد مطرح‌شده در این جلسه اشاره کرد و گفت: یکی از مسائلی که در این جلسه مطرح شد انعکاس اخبار بورسیه‌ها بود. بارها شاهد مطرح شدن اخباری با آمارهای متفاوتی در این زمینه بودیم و معلوم بود سناریویی در این زمینه وجود داشت، اما این مسئله رسانه‌ای شد و کار مناسبی نبود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه انتظار بود وزارت علوم عاقلانه‌تر و منطقی‌تر در این زمینه برخورد کند، یادآور شد: هرگز از تخلفی حمایت نمی‌کنیم. تخلف در همه دوره‌ها کم و زیاد بوده و باید با آن برخورد شود، اما با روشی منطقی برخورد شود و از وزارت علوم در این زمینه بیشتر انتظار می‌رود.

جعفری گفت: این‌ها دغدغه‌هایی است که باید به آن توجه شود تا جامعه را بی‌اعتماد نکند.

وی خاطرنشان کرد: مسائلی در زمینه نحوه تعیین رئیس دانشگاه‌ها نیز مطرح شد، اینکه گروهی را انتخاب کنیم و آنها رئیس دانشگاه را انتخاب کنند خلاف قاعده و رویه معمول است، وزیر باید مسئولیت‌پذیر باشد، اوست که باید مسئول تعیین کند و بعد هم پاسخگو باشد، این نحو انتخاب معنی مسئولیت گریزی دارد. در شورای عالی انقلاب فرهنگی هم به این مسئله اعتراض شده است. قولی هم ظاهراً داده شده و انتظار است رویه مناسبی در این زمینه در پیش گیرند.

کد خبر 81658

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =