کد خبر 74048
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۹

یک تیم مهندسی در دانشگاه لیورپول دو چرخه ای را طراحی کرده اند که با ویژگی آیرودینامیکی بالا مدعی است می تواند به سرعت 144 کیلومتر در ساعت دست یابد.

به گزارش آفتاب ری؛ سپتامبرسال گذشته در مسابقات سرعت وسایل نقلیه ای که با نیروی انسانی حرکت می کنند یک تیم آلمانی متشکل از دانشجویان دانشگاه دلتف و دانشگاه وی یو آمستردام موفق شدند به وسیله یک دوچرجع مخصوص با نام VeloX3 رکورد جهانی سرعت 133 کیلومتر در ساعت را ثبت کنند. تیم ولویسپد دانشگاه لیورپول هم اکنون اعلام کرده است که قصد دارد رکورد ثبت شده را با کمک دوچرخه مخصوص و جدید خود با نام آریون1 تغییر دهند.
دوچرخه آریون1 مانند یک کپسول دارویی بزرگ و خمیده است. طراحی آریون1 تفاوت چندانی با طراحی ولوکس 3 ندارد به این صورت که هر دو از یک پوشش فیبر کربن استفاده می کنند که مشابه یک قطره آب درست شده است و شخص دوچرخه سوار در داخل آن قرار می گیرد. گروه تولیدکننده آریون 1 ادعا می‌کند که آیرودینامیک این دوچرخه 40 برابر از شرایط آیرودینامیکی خودرو بوگاتی ویرون با حداکثر سرعت 430 کیلومتر بر ساعت بهتر است. و قرار است سرعت آن به 144 کیلومتر بر ساعت برسد. برای رسیدن به چنین سرعتی دوچرخه سوار باید در 13 سانتی متری کف قرار بگیرد. 700 وات نیرو تولید کند. نیروی تولید شده توسط سیستم انتقال قدرت که نسبت چرخ دنده آن 17 به 1 است انتقال پیدا می کند. نسیت چرخ دنده های دوچرخه های معمولی تنها 4 به 1 است. وزن این وسیله نیز تنها 25 کیلوگرم خواهد بود. منبع: بازار خبر
کد خبر 74048

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =