عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص تغییرات انجام شده در وزارت علوم از سوی فرجی دانا تاکید کرد: تغییرات باید بر اساس عدله و یک دلیلی باشد اینکه بتواند فضای مجهول کاری به ویژه دانشگاهی را آرامش و نشاط بدهد یعنی اگر اینچنین باشد این تغییرات موثر است والا تغییراتی که کار مجموعه ها را مختل بکند و افکار عمومی را تحت تاثیر قرار دهد؛ تاثیرات خوبی را روی دستگاه نمی گذارد.

فرهاد بشیری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی مجلس؛ در خصوص تغییرات انجام شده در وزارت علوم از سوی فرجی دانا اظهار داشت: تغییرات باید بر اساس عدله و یک دلیلی باشد اینکه بتواند فضای مجهول کاری به ویژه دانشگاهی را آرامش و نشاط بدهد یعنی اگر اینچنین باشد این تغییرات موثر است والا تغییراتی که کار مجموعه ها را مختل بکند و افکار عمومی را تحت تاثیر قرار دهد؛ تاثیرات خوبی را روی دستگاه نمی گذارد.

 وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این بازگشت فتنه گران به هیات علمی دانشگاه ها تصریح کرد: طبق جلسات و بررسی هایی که انجام شد و استعلام هایی که گرفته می شود، اگر چنین مواردی مشاهده شود؛ رییس دانشگاه و وزیر  باید مطابق قانون عمل کنند.

 نماینده مردم پاکدشت در مجلس گفت: نحوه ی برخورد هم طبق چهارچوب و ظوابت عمل می شود از طرف مجلس اینطور است و از طرف دولت هم باید به همین شکل باشد.

 بشیری همچنین تاکید کرد: یک فرصت خدمت گذاری برای وزیر علوم در نظام اسلامی ایجاد شده، مردم ما هم برای علم و فرهنگ و دانش احترام ویژه ای قائل هستند و در مجموع هم برای همه ی مسایل کشور فداکاری های زیادی کردند.

 وی در ادامه افزود: انتظار هم این است که تمام کارمندهای دستگاه ها به ویژه دستگاه های فرهنگی علمی -پژوهشی بر اساس آن خواستگاه و ارزش ها و باورهای مردمان باشد.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اگر این نگاه باشد مردم علاقمند می شودن و توجه می کنند هرجا احساس شود که با این ارزش ها و اعتقادات و چیزهایی که مد نظر ما است و با هویت دینی و ملی ما هم خوانی ندارد؛ مردم نمی پسندند انتظار می رود که وزیر علوم هم تا اینجا زحمت کشیدند، بعد هم روی این مسائل بیشتر عنایت داشته باشند و دقت کنند که آن هویت دینی و ملی ما در حوزه ی مدیریتی مورد آسیب واقع نشود.

کد خبر 74014

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =