کد خبر 74006
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۵

سخنگوی کاخ سفید چهارشنبه شب استفاده از عبارت «آپارتاید» از سوی «جان کری» در مورد اسرائیل را نادرست خواند، اما گفت وی قصد داشته مفهوم صحیحی را انتقال دهد.

به گزارش آفتاب ری؛سخنگوی کاخ سفید چهارشنبه شب استفاده از عبارت «آپارتاید» از سوی «جان کری» در مورد اسرائیل را نادرست خواند، اما گفت وی قصد داشته مفهوم صحیحی را انتقال دهد.

 به گزارش پایگاه «پلیتیکو»، کاخ سفید پنج‌شنبه اظهارات «جان کری» وزیر خارجه آمریکا را، که نسبت به تبدیل اسرائیل به یک رژیم آپارتاید هشدار داده بود، «نادرست» خواند.

«جی کارنی» سخنگوی رئیس‌جمهور آمریکا که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت استفاده از عبارت «آپارتاید» اقدامی نادرست بوده، اما کری با بیان این عبارت قصد داشته مفهوم صحیحی را منتقل کند.

وی افزود: «سیاست کلی‌ای که بر آن تأکید شده و وزیر کری نیز قصد بیان آن را داشته... این است که باید نهایتا به دولت برسیم، یک دولت فلسطینی مستقل و یک کشور دموکراتیک اسرائیل.»

نشریه «دیلی‌بیست» این هفته متن اظهارات وزیر خارجه آمریکا در مورد وضعیت مذاکرات سازش را که پشت درهای بسته برگزار شده بود، منتشر کرد. کری در آن نشست نسبت به تبدیل اسرائیل به رژیم آپارتاید در صورت شکست مذاکرات سازش، هشدار داده بود.

این اظهارات کری موجب شکل‌گیری حملات متعدد لابی‌های صهیونیستی علیه وی شد، تا جایی که او نهایتا مجبور به اظهار ندامت از بیان این عبارت شد.

منبع:فارس

کد خبر 74006

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =