فرمانده انتظامي رباط کریم بيان داشت: سارق با قرار دادن کيت الکترونيکي اسکيمر در دستگاه هاي کارت خوان و کپي کردن اطلاعات کارت هاي عابربانک مورد استفاده شده در فروشگاه ها، با همدستي فردي ديگر اقدام به سرقت مي کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از رباط نیوز؛ سرهنگ “جعفر علیزاده” با اعلام اين خبر گفت: با مراجعه فردي به کلانتري 11 مرکزي و اعلام برداشت 47 ميليون و632 هزار ريال از حسابش از طريق عابربانک در دو مرحله، پرونده اي در پليس “فتا” تشکیل شده و موضوع در دستور کار پليس قرار گرفت.

مالباخته در اظهاراتش به پليس گفت:با پيامکي که به گوشي تلفن همراهم آمد متوجه برداشت از حسابم شدم در حاليکه کارت عابر بانک در داخل جيبم بود، موضوع را با پليس در ميان گذاشتم.

فرمانده انتظامي شهرستان رباط کریم افزود:با آغاز تحقيقات پليس و بررسي حساب هاي مالباخته مشخص شد مبلغ فوق به حساب يک طلافروشي در رباط کريم واريز شده و در تحقيقات از طلافروشي نيز معلوم شد که 6 ارديبهشت ماه فردي ناشناس با مراجعه به طلافروشي،47 قطعه سکه از طريق دستگاه کارت خوان طلافروشي به صورت کارت به کارت خريداري کرده و 2 قطعه سکه ديگر نيز به طرز ماهرانه اي توسط سارق به سرقت رفته است.

رئيس پليس رباط کریم تصريح کرد: در ادامه تحقيقات پليس،با کنترل دوربين هاي مدار بسته طلافروشي و مغازه هاي اطراف و فروشگاه ها و با همکاري بانک هاي رباط کريم، مشخصات ظاهري سارق حرفه اي فردي حدودا 35 ساله با کت سرمه اي رنگ و ماسک بر صورت در حاليکه از طريق دستگاه هاي خودپرداز برداشت مي کرد، بدست آمد.

سرهنگ “علیزاده” با اشاره به دست آمدن چند خط تلفن همراه از سارق اظهار داشت: متأسفانه سارق با استفاده از کارت ملي مسروقه اقدام به تهيه سيم کارت کرده بود و به همين جهت آدرسي از وي بدست نيامد و در ادامه تحقيقات تکميلي پليس و با استفاده از دوربين هاي شهري، مخفيگاه سارق در فرديس کرج مورد شناسایي قرار گرفته و با تعقيب و مراقبت هاي پليسي و هماهنگي قضایي متهم در منزلي در فرديس در داخل کمد ديواري دستگير شد.

فرمانده انتظامي رباط کریم بيان داشت: سارق با قرار دادن کيت الکترونيکي اسکيمر در دستگاه هاي کارت خوان و کپي کردن اطلاعات کارت هاي عابربانک مورد استفاده شده در فروشگاه ها، با همدستي فردي ديگر اقدام به سرقت مي کرد.

“علیزاده” در پايان با اشاره به اينکه تحقيقات پليس براي دستگيري همدست سارق ادامه دارد، به شهروندان توصيه کرد: هنگام خريد از طريق دستگاه هاي کارت خوان مراقب باشند افراد فرصت طلب با قرار دادن دوربين در اطراف دستگاه کارت خوان و يا اسکيمر در داخل دستگاه هاي کارت خوان و سرقت اطلاعات کارت هاي عابر بانک ،اقدام به سرقت مي کنند.

اين مقام ارشد انتظامي به شهروندان يادآور شد: بعضاً افراد سودجو با قرار گرفتن در صف هاي دستگاه هاي خودپرداز و سرقت رمز و اطلاعات عابر بانک در فرصت مناسب اقدام به سرقت مي کنند و ضرروت دارد شهروندان به هنگام برداشت از دستگاه هاي خودپرداز و کارت خوان مراقب رمز و اطلاعات کارت خود باشند.

 انتهای پیام/م
کد خبر 74005

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =