دکتر ناجی فرماندار شهرستان بهارستان با حضور در دفاتر شوراهای اسلامی شهرهای گلستان، نسیم شهر و صالحیه با اعضای شوراها دیدار و نهم اردیبهشت روز ملی شوراها را تبریک گفت.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری، به نقل از بهارستانه؛ دکتر ناجی در این دیدارها که با همراهی معاونین و در دفاتر شوراهای اسلامی شهرهای گلستان، نسیم شهر و صالحیه برگزار شد، ضمن تبریک روز ملی شوراها اظهار داشت: شوراها نماد تجلی اراده عمومی و  مردم سالاری دینی می باشند.

فرماندار شهرستان بهارستان با اشاره به اهمیت و نحوه شکل گیری شوراها بیان داشت: امام خمینی(ره) معمار کبیر انقلاب برای محقق ساختن یکی از بزرگترین آرمان های نظام اسلامی مبنی بر حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خود در نهم اردیبهشت ۱۳۵۸، در حکمی شورای انقلاب را موظف کرد تا آیین نامه اجرایی تشکیل شوراها را تنظیم و به منظور اجرا در اختیار دولت قرار دهد.

وی افزود: فعالیت شوراهای اسلامی شهرها و روستاها، پس از گذشت ۲۰ سال در دوره ریاست جمهوری خاتمی در نهم اردیبهشت ماه ۱۳۷۸ در چارچوب برنامه توسعه سیاسی و گسترش نهادهای مدنی و مشارکت عمومی با رأی مستقیم مردم آغاز شد.

بر اساس این گزارش، دکتر ناجی با ارسال پیامی به اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان بهارستان تأکید کرد: اعضای شوراها می‌بایست  در  راستای انجام رسالت سترگ شورا، خدمت بی منت به شهروندان شریف بهارستان با رعایت قانون، حفظ هویت و اصالت شهرها و روستاها ؛ پایبندی به معماری اسلامی و ایرانی؛ رعایت اصول فنی و مهندسی و زیبایی و استحکام بناها؛ تسهیل در خدمت رسانی به شهروندان و نیز رعایت عدالت در توسعه خدمات شهری؛ ایجاد و توسعه متناسب فضای سبز و توجه به سلامت و محیط زیست؛ توجه به نیازهای جانبازان و معلولان  در طراحی شهری و نگاه عدالت گستر  به محله ها بویژه اقشار محروم جامعه تلاش داشته باشند.
Baharestan (1)
Baharestan (6)
Baharestan (5)
Baharestan (4)
Baharestan (3)
Baharestan (2)
انتهای پیام/م
کد خبر 74004

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =