دهكده سلامت منطقه 20 به مناسبت هفته سلامت از اول تا 7 اردیبهشت در ضلع غرب حرم حضرت عبدالعظيم حسني (ع) برپاست و به زائران و شهروندان خدمات پزشكي و مشاوره اي رايگان ارائه مي كند.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری؛ در هفته سلامت ويژه برنامه هاي هفته سلامت در قالب دهكده سلامت با برگزاری رایگان مشاوره فردی پزشکی، تغذیه، مامایی، روانشناسی، شنوایی سنجی و چشم پزشکی و انجام رایگان تست قند خون و فشار خون اجرا مي شود.

در دهكده سلامت منطقه 20 غرفه هاي حمل و نقل و ترافيك، فضاي سبز، آتش نشاني ، ورزش، آسيب هاي اجتماعي، آموزش و مشاركت هاي شهروندي، بحران و تعدادي از سازمان هاي مردم نهاد به منظور ارائه خدمات مرتبط ،در مرکز ری شناسی واقع در ميدان مدرس بر پاست.

همچنين فضايي براي نمايش فيلم هاي سينمايي با موضوع سلامت  و كليپ هاي آموزشي براي شهروندان در نظر گرفته شده است كه در مدت اين هفته در دهكده سلامت نمايش داده مي شود.

شعار سال سازمان جهاني بهداشت «يك عمر سلامت با خودمراقبتي» است و به ترتيب روز اول به نام توانمندسازي نوجوانان و جوانان با خودمراقبتي، روز دوم عموم مردم، نيازمند خود مراقبتي، روز سوم خانواده، خاستگاه خود مراقبتي، روز چهارم رسانه ها، مروجان خود مراقبتي، روز پنجم نهادها و پايگاه هاي مردمي، كانون هاي خود مراقبتي، روز ششم تيم سلامت، مربيان خود مراقبتي و روز هفتم سياست گذاران و مديران اجرايي، حاميان خود مراقبتي نامگذاري شده است.

گفتني است؛ دهكده سلامت شهرداري منطقه 20 در بوستان مدرس – مركز ري شناسي داير شده است و از اول تا 7 ارديبهشت از ساعت 14 الی 19 ارائه خدمات خواهد داشت.

کد خبر 70655

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =