دانشمندان یک روش عجیب و حیرت‌انگیز برای درمان مشکل سنگ کلیه در افراد پیدا کرده‌اند که به ویژه به لحاظ مالی و صرف وقت به نفع بیماران کلیوی است.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري ، پژوهشگران از نوآوری در ایجاد یک شیوه نوظهور برای درمان سنگ کلیه خبر دادند که به ویژه‌ می‌تواند سبب کاهش تلف شدن وقت بیماران در بیمارستان‌ها شود.
گفتنی است، در این شیوه درمانی به طور همزمان سنگ‌های کلیه در هر دو کلیه توسط لیزر درمان می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهند، در شیوه سنتی شکست سنگ کلیه بیمار برای هر کلیه باید یک مراجعه‌ جداگانه به مراکز درمانی داشته باشد که سبب اتلاف وقت و هزینه و تحمل درد زیاد در بیمار می‌شود.
در این روش درمانی جدید قبل از پرتاپ اشعه لیزر برای شکستن سنگ‌ها محل دقیق آنها شناسایی شده توسط ureteroscopy و آنگاه توسط لیزر عمل درمانی بر روی هر دو کلیه صورت می‌گیرد. کارشناسان و پزشکان امیدوار هستند تا با استفاده از این روش بتوانند یک درمان نوین استاندارد برای مشکل سنگ کلیه ایجاد کنند. در این روش بیمار تنها نیاز به استفاده از بی‌حس کننده دارد و در یک زمان در هر دو کلیه درمان شکستن سنگ کلیه او صورت می‌گیرد. منبع : باشگاه خبرنگاران انتهای پیام/ش
کد خبر 69168

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =