کد خبر 650225
۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶
۶٨ زندانی زن آزاد شدند

مسئول واحد خواهران هیأت رزمندگان اسلام گفت: در مجموع، ۶٨ زندانی زن جرائم غیرعمد در قالب پویش «مادر به خانه برمی‌گردد» آزاد شدند و به کانون خانواده بازگشتند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، به نقل از خبرگزاری فارس: فاطمه گنجی، مسئول واحد خواهران هیأت رزمندگان اسلام اظهار داشت: به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و روز مادر پویش «مادر به خانه برمی‌گردد» راه‌اندازی شد که طی آن با جمع‌آوری کمک‌های مردمی، زنان زندانی جرایم غیرعمد را به محفل گرم خانواده برگرداندیم. 

وی با بیان اینکه مردم در این پویش تا ۳۰ بهمن‌ماه کمک‌های نقدی خود را واریز کردند، افزود: این پویش با همت هیأت رزمندگان اسلام، سازمان بسیج جامعه زنان کشور، سازمان بسیج حقوقدانان کشور، سازمان ستاد دیه، خیریه سیدالکریم و سازمان مردم نهاد موسسه فرهنگی هل اتی اجرایی شد.

گنجی اضافه کرد: در قالب این پویش در مجموع ۶٨ زندانی زن جرائم غیرعمد آزاد شدند و به کانون خانواده بازگشتند که ان‌شاءالله با یاری و کمک مردم تا شب عید، شاهد آزادی همه زندانیان زن جرائم غیرعمد باشیم. 

مسئول واحد خواهران هیأت رزمندگان اسلام با اشاره به اینکه برای آزادسازی این زندانیان با مسئولین قوه قضاییه، سازمان زندان‌ها و ستاد دیه هماهنگی لازم شد، تصریح کرد: متاسفانه زنان بسیاری به دلیل یک خطای مالی و یا ورشکستگی در مسیر تولید در زندان به سر می‌برند که مادر خانواده هستند و دوری آن‌ها از خانواده مشکلات بسیاری دارد. یا مادرانی با فرزند یک یا ۲ ساله خود در زندان هستند که آن نیز آسیب‌های اجتماعی خاص خود را دارد. ما می‌توانیم از طریق این پویش آن‌ها را آزاد کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مرحله دوم این پویش برای آزادی زندانیان زن به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

اقشار سازمان بسیج از جمله سازمان بسیج سازندگی، سازمان بسیج حقوقدانان و ... در این مسیر با همت بالا برای آزادی این بزرگواران، اجرای طرح حمایتی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی کمر همت بسته‌اند. تیم‌های مشاوره خانواده نیز در این پویش یار و همراه خانواده‌ها هستند.

انتهای پیام/

کد خبر 650225

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =