کد خبر 650222
۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
نقش باورهای فرهنگی مردان در حفظ و ارتقای سلامتی خود در دوره کرونا

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه گفت: متاسفانه اغلب مردان به سلامت جسم و روح خود چندانی توجهی نمی‌کنند.

مهدی رجب‌ترقی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به هفته ملی سلامت مردان اظهار کرد: جنس مذکر در همه گروه های سنی از کودک و نوجوان تا میانسال و سالمند نسبت به زنان در معرض فاکتورهای خطر بیشتر و در نتیجه مرگ و میر بالاتری است.

وی گفت: به غیر از بیماری های دوره نوزادی و کودکی در سایر دوره های زندگی نیز عوامل خطر محیطی و شغلی، عادات و رفتارهای نادرست مانند مصرف سیگار، الکل و مواد مخدر، همچنین استرس های مختلف سلامت مردان را تهدید می کند.

رجب ترقی عنوان کرد: متاسفانه اغلب مردان به سلامت جسم و روح خود چندانی توجهی نمی کنند؛ باورهای فرهنگی، ریسک پذیری و توجه کمتر مردان به خطر را تقویت می کند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه با تاکید بر این که مردان کمتر از زنان به پزشک مراجعه می‌کنند، بیان داشت: اغلب ارجاعات مردان به پزشک نیز به علت بیماری های جدی است؛ در حالیکه لازم است، حتی با وجود احساس سلامت، برنامه ای منظم برای معاینات پزشکی و مراجعات بهداشتی تنظیم کنند.

وی افزود: موانع فکری جدی در راه پرداختن به امر سلامت، یک اولویت فکری و نگرشی در مردان ایرانی است؛ در بعد فرهنگی اولویت نداشتن سلامت در زندگی مردان یک عامل چشمگیر است.

رجب ترقی در پایان تاکید کرد: پذیرش مسئولیت های خانوادگی، تامین هزینه های خانواده، نگرانی های مربوط به فرزندان، نگرانی از صرف هزینه برای سلامت خود از موضوعاتی است که عمدتاً اولویت اول را در زندگی مردان متاهل ایفا می کند.

انتهای پیام/*

کد خبر 650222

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =