برگزاری همایش چند قدم تا تهران

همزمان با سالگرد 60 سالگی کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی، همایش چند قدم تا تهران با هدف رونمایی از برند جدید کاشی سعدی تهران در محل سالن همایشات این کارخانه برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، همزمان با سالگرد شصت سالگی کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی، همایش چند قدم تا تهران با هدف رونمایی از برند جدید کاشی سعدی تهران، افتتاح اولین مرکز نوآوری مواد ساختمانی ایران در تهران، افتتاح خط چهارم تولید کارخانه و خط تولید ۱۲۰×۶۰ در سال جهش تولید با مشارکت بانک ملی ایران، افتتاح مرکز آموزش و مشاوره سعدی و درمانگاه دندانپزشکی جوادالائمه علیه‌السلام و افتتاح نمایشگاه و فروشگاه مرکزی شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی با مشارکت شرکت‌های الوند و سرام آرا برگزار شد.

سلیمانی، مدیرعامل هلدینگ صدر تامین در حاشیه این همایش اظهار کرد: اگر امروز، ارائه‌ محصولی در عرصه‌ی رقابت به ۶۰ سالگی خود رسیده است، حاصل زحمات شما مهندسین و زحمت‌کشان کاشی سعدی است. یاد کنیم از تمام عزیزانی که در این مجموعه افتخار آفریدند بالاخص زنده‌یاد زمانی که سال‌های سال در تعالی کاشی سعدی تلاش کردند.

وی گفت: هلدینگ صدر تامین و مجموعه شستا متعلق به تامین اجتماعی بوده و بالغ بر ۴۲ میلیون نفر جمعیت ایران ذی‌نفع آن هستند، افتخار نصیب حال بنده و همکارانم شد که در این دوره پرفروغ به شما خدمت کنیم و سود این مجموعه در بورس از ۱۲۰۰ میلیارد تومان به ۳۲ هزار میلیارد تومان در دو سال رسیده است. 

مدیرعامل صدرتامین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، یکی از فرصت‌های کشور همین موضوع صنایع معدنی بوده که هلدینگ شستا بر اساس سیاست‌های خود روی این مسئله و حوزه اکتشافات و استخراج صنایع معدنی و فراوری و صادرات فعالیت می‌کند.

وی افزود: در راستای جهش تولید در ۱۰ ماهه امسال ۶ درصد افزایش تولید داشته‌ایم که معادل ۱.۵ میلیون تن افزایش تولید بوده است. در کاشی سعدی با وجود تمام مشکلات شاهد رشد ۱۰ درصدی در تولید بودیم که محقق نمی‌شد مگر با تلاش پرسنل این مجموعه.

سلیمانی تشریح کرد: سود ما از ۸۰۰ میلیارد تومان به ۹۴۰ میلیارد تومان رسیده است که از کارخانجات و صنایع ما مثل ذغال طبس، ذوب‌آهن اصفهان و کارخانجات دیگر در حوزه فولاد و پتروشیمی حاصل شده است. مجموعه ما در دوران رونق، عرضه و در دوران رکود بازار شرکت بازارگردانی را راه‌اندازی کرد تا موجب نقدشوندگی بازار شده و کمک به بازار بورس مطابق با سیاست‌های بازار سرمایه کرده باشد.

وی در مورد صادرات و حوزه فعالیت این هلدینگ بیان داشت: صادرات حدود ۹ درصد رشد داشته و بیش‌تر سود ما از طریق تولید بوده است. ما در مناطق توسعه نیافته و سیستان و بلوچستان شروع به فعالیت و اکتشاف کرده‌ایم آن‌هم در نقاط صفر مرزی. همچنین بزرگترین معدن پلی‌متال را احداث کردیم و در حال اکتشاف در عمق بیش‌تر از ۷۰۰ متر هستیم که بالغ بر ۹۰۰ نفر در منطقه محروم فعالیت می‌کنند. 

مدیرعامل صدرتامین افزود: در راستای کار دانش‌بنیان شرکت‌های قدمت‌دار ما از ایده‌های جوانان نخبه استفاده کرده و ما به این عزیزان مشاوره‌ی حقوقی می‌دهیم تا روند تبدیل این ایده‌های دانشجویی به تولید را به عرصه‌ی ظهور برسانیم و از فرار مغزها نیز جلوگیری کنیم. 

سلیمانی تصریح کرد: قطعه‌ها و محصولات وارداتی از طریق همین ایده‌ها و پرورش آن‌ها به بومی‌سازی رسیده است، همچنین تمام خطوط ریلی که وارداتی بوده با افتخار به کمک مهندسین ایرانی به تولید ملی رسیده و از واردات بی‌نیاز شده‌ایم. اگر باور داشته باشیم به مهندسین و کارکنان خود و این عزیزان را تشویق کنیم، با پذیرش ریسک رونق اقتصادی را شاهد خواهیم بود.

وی در پایان با اشاره به حوادث اخیر خاطر نشان کرد: اولین مجموعه که برای کمک‌رسانی به عزیزان سی‌سخت اعزام شدند بسیجیان هلدینگ شستا بودند که توفیق خدمت‌رسانی به این عزیزان را داشته‌اند.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم نیز از پرسنل نمونه و خانواده این کارکنان تقدیر و تشکر به‌عمل آمد.

انتهای پیام/*

کد خبر 650108

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =