به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آفتاب ری ازپاکدشت، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین لزومی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در پاکدشت ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا اظهار داشت: حوزه و دانشگاه دو ارگانی هستند با دو روش مختلف، یکی حوزه که با وجود شخصیت‌های بزرگ مذهبی خدمات بزرگی به علم و دانش دینی جامعه کردند و دیگری دانشگاه که‌ با تربیت دانشمندان بزرگ و شخصیت‌های علمی بزرگی که از دانشگاه بلند شدند تحولاتی در جامعه به وجود آوردند.

امام جمعه پاکدشت افزود: دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه باید هر چه بیشتر در زمینه ارتقای سطح کیفی خود گام بردارند و نیازهای روز جامعه اسلامی را بررسی و رفع کنند.

وی با اشاره به شهادت شهید مفتح، بیان کرد: منافقان فکر کردند با ترور شخصیت‌ها می‌توانند در روند انقلاب اسلامی خلل ایجاد کنند ولی دیدند که سرعت انقلاب اسلامی بیشتر و روز به روز محکم‌تر شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین لزومی با اشاره به دیدار نخبگان و دانشمندان کشورهای اسلامی با مقام معظم رهبری اظهار داشت: حضور نخبگان و دانشمندان این کشورها در ایران اسلامی نشان داد که ایران همچنان الگوی کشورهای اسلامی است و حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

امام جمعه پاکدشت بر ضرورت آسیب‌شناسی بیداری اسلامی از دیدگاه مقام معظم رهبری تأکید کرد و افزود: کشورهای اسلامی باید با آسیب‌شناسی حرکت‌های خود، نقاط ضعف را شناسایی کرده و نسبت به رفع این آسیب‌ها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه از دیدگاه رهبری بررسی اهداف بیداری اسلامی باید مورد توجه کشورهای اسلامی باشد، تصریح کرد: با تعیین هدف، مسیر انقلاب‌های شکل گرفته توسط مردم به خوبی تعیین می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین لزومی با اشاره به سالروز ولادت امام محمد باقر (ع) خاطرنشان کرد: امام محمد باقر (ع) زحمات بسیار زیادی را در دوران امامت خود کشیدند و نقش قابل توجهی را در ماندگار شدن دین اسلام ایفا کردند.

امام جمعه پاکدشت به شکار هواپیمای بدون سرنشین امریکایی در ابتدای ورود به مرزهای ایران اسلامی توسط نیروهای سپاهی اشاره کرد و اظهار داشت: امروز ایران اسلامی از لحاظ صنعت و تکنولوژی به حدی رسیده است که مغز هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را شناسایی و اطلاعات  آن را در اختیار خود قرار دهد.

کد خبر 6476

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =