تحقق بهمن تماشایی / نمایش اقتدار و عزت ایرانی

مراسم یوم‌الله 22 بهمن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت خودرویی و موتوری از مسیرهای مشخص‌شده برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، جشن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران امسال به دلیل محدودیت‌های کرونایی با سال‌های گذشته متفاوت است اما اجرای این برنامه‌ها با این شکل و شیوه عالمی دارد و برای خودش در تقویم انقلاب اسلامی خاطره ساز می‌شود.

هوای امسال 22 بهمن ماه سال 99 در تهران بهاری و بسیار مساعد است. نکته ای که در راهپیمایی امسال بسیار مشهود و قابل لمس است و هیچگاه در طی سال‌های بعد از انقلاب و برگزاری جشن 22 بهمن در چنین روزی در میدان آزادی اینگونه نبوده تردد صدها خودرو، موتور و وسایل نقلیه است حال آنکه همواره در چنین روزی خیابان‌های منتهی به خیابان آزادی از حضور وسایل نقلیه مختلف خالی بود و تنها تردد پیاده مجاز بود اما امسال به دلیل اینکه راهپیمایی به صورت موتوری و خودرویی برگزار می‌شود خیابان‌ها پر از وسایل نقلیه‌ای است که با پرچم خوش نقش جمهوری اسلامی پوشیده شده و در حال رسیدن به مراسم هستند.

مسیرهای 12 گانه

براساس اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مسیرهای تردد خودروها و موتورسیکلت‌ها به شرح ذیل خواهد بود:

مسیر شماره ۱ ( موتوری ):
مسجد امام حسین(ع) ، میدان امام حسین(ع) ، خیابان انقلاب ، خیابان آزادی ، میدان آزادی

مسیر شماره ۲ ( خودرویی ):
مسجد جامع ابوذر ، میدان ابوذر ، خیابان ابوذر ، خیابان شهید آیت الله سعیدی ، میدان آزادی

مسیر شماره ۳ ( خودرویی ):
مسجد امام هادی(ع) ، خیابان شهید آقایی ، میدان معلم ، خیابان تختی ، خیابان شهید آیت الله سعیدی ، میدان آزادی

مسیر شماره ۴ ( موتوری ):
مسجد دارالسلام ، میدان منیریه ، خیابان شهید معیری ، خیابان کارگر ، میدان انقلاب ، خیابان آزادی ، میدان آزادی

مسیر شماره ۵ ( موتوری ):
مسجد الجواد(ع) ، میدان هفتم تیر ، خیابان شهید آیت الله مفتح ، خیابان انقلاب ، خیابان آزادی ، میدان آزادی

مسیر شماره ۶ ( موتوری ):
مسجد حضرت امیر(ع) ، خیابان کارگر شمالی ، میدان انقلاب اسلامی ، خیابان آزادی ، میدان آزادی

مسیر شماره ۷ ( موتوری ):
مسجد حضرت مهدی(عج) ، خیابان ستارخان ، خیابان شادمهر ، خیابان آزادی ، میدان آزادی

مسیر شماره ۸ ( موتوری ):
مسجد حضرت حجت بن الحسن(عج) ، خیابان رودکی ، خیابان آزادی ، میدان آزادی

مسیر شماره ۹ ( خودرویی ):
مسجد امام سجاد(ع) ، خیابان آیت الله اشرفی اصفهانی ، فلکه دوم صادقیه ، خیابان محمد علی جناح ، میدان آزادی

مسیر شماره ۱۰ ( خودرویی ):
مسجد امام جعفرصادق(ع) ، فلکه دوم صادقیه ، خیابان محمد علی جناح ، میدان آزادی

مسیر شماره ۱۱ ( خودرویی ):
مسجد جامع رسول اکرم(ص) ، تهرانسر ، بلوار شاهد ، بلوار گلها ، بزرگراه فتح ، میدان فتح ، خیابان شهید آیت الله سعیدی ، میدان آزادی

مسیر شماره ۱۲ ( خودرویی ):
مسجد نظام مافی ، بلوار آیت الله کاشانی ، فلکه دوم صادقیه ، خیابان محمدعلی جناح ، میدان آزادی

نمایش عزت و غرور ایرانی

مردم ایران در این روز به ‌یادماندنی؛ روزی که مبدأ عزت و اقتدار وطن اسلامی است با حضور خود در مسیر مشخص‌شده به دشمن نشان خواهند داد هرچند ویروس منحوس کرونا مانع برگزاری راهپیمایی به صورت فیزیکی شده، اما برای نشان دادن عشق و علاقه خود به انقلاب اسلامی، امام راحل و تجدید بیعت دوباره با رهبر معظم انقلاب اسلامی آرام نخواهند نشست و با راهپیمایی خودرویی و موتوری و با به همراه داشتن نمادهای انقلاب اسلامی غیرت و غرور ایرانی را به رخ جهان خواهند کشاند.

آغاز جشن 42 سالگی انقلاب/ نمایش اقتدار و عزت ایرانی

اما برنامه‌های رسمی مراسم امسال از حدود ساعت 10 با اجرای سرود و تواشیح، برگزاری عملیات چتربازی در کنار برج آزادی، برنامه شعرخوانی شاعران انقلابی است و آخرین برنامه هم طبق معمول هرسال قرائت قطعنامه مراسم راهپیمایی توسط حجت الاسلام محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران خواهد بود.

جشن انقلاب از میدان امام حسین (ع) تا میدان صادقیه

در میدان امام حسین نیز مراسمی نمادین در دو مسیر خودرویی و یک مسیر موتورسوار برگزار می‌شود. در این میدان سرود جمهوری اسلامی و بعد از آن مارش نظامی راه شهید توسط گروه سرود ارتش نواخته می شود و بعد از آن نیز موتور سواران به سمت ومیدان آزادی حرکت می کنند. 

از میدان صادقیه نیز راهپیمایی خودرویی از ساعت 8 صبح به‌صورت موتور سوار و خودورهای مختلف آغاز شده است و مردم با خانواده‌های خود در خودروها نشسته‌اند و با حمل پرچم و پلاکاردهایی که روی آن نوشته شده "ما مشتاق گزینه‌های روی میز هستیم" با شعار مرگ بر آمریکا در حال حرکت به سمت میدان آزادی هستند.

درست است که شکل راهپیمایی امسال تغییر یافته اما ماهیت آن تغییر نکرده است به گونه‌ای که همه خودروها مزین به پرچم جمهوری اسلامی است و با شور و شعفی خاص جشن یوم الله 22 بهمن امسال را گرامی می‌دارند.

آغاز جشن 42 سالگی انقلاب/ نمایش اقتدار و عزت ایرانی

از ساعات آغازین راهپیمایی خودرویی و موتوری یوم‌الله 22 بهمن ماه 1399 به یک باره مسیرهای راهپیمایی مملو از حضور جمعیت شد، گروه گروه از مردم سوار بر موتورسیکلت‌ها و خودروهای شخصی به خیابان‌های مسیر راهپیمایی آمده‌اند.

خروش وصف‌ناپذیر آحاد مردم در راهپیمایی متفاوت اما شگفتی‌آفرین امروز بار دیگر با نمایش اتحاد، انسجام و یکپارچگی ملت در گوشه گوشه این مرز و بوم پر افتخار، جهان را به شگفتی واداشته است.
دوربین‌های عکاسان و قلم‌های خبرنگاران همچون همیشه ناتوانند از ثبت و ضبط شکوه پیمان ملت در بهار چهل و دوم انقلاب اسلامی.

همه آمده‌اند، از زن و مرد و پیر و جوان، از موی سپید کرده‌هایی که چهل و اندی سال پیش در برابر گلوله‌های دشمن سینه سپر کرده و با ایستادگی و مبارزه انقلاب اسلامی را به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رساندند، تا نونهالان و کودکانی که قرار است آینده‌سازان ایران قدرتمند باشند.

حضور نسل اول و چهارمی‌های انقلاب در راهپیمایی امروز حامل پیام مهمی برای دشمنان است و آن اینکه خدعه‌ها و توطئه‌های کثیف و پلیدتان نمی‌تواند گسل فرهنگی و اعتقادی را بین نسل‌ انقلاب کرده و امروز ایجاد کند.

مردم در صفوف طولانی و به هم پیوسته با در دست داشتن تمثال امام، رهبری، شهدای هسته‌ای و پلاکاردهای «تا آخر ایستاده‌ایم» و «من انقلابی‌ام» با شور و شعوری وصف‌ناشدنی حمایت خود را از نظام جمهوری اسلامی ایران فریاد می‌زنند.

آغاز جشن 42 سالگی انقلاب/ نمایش اقتدار و عزت ایرانی

آری، همچون دیگر مناطق کشور بهار انقلاب اسلامی با حضور میلیونی مردم در خیابان‌های تهران با خلق صحنه‌های بی‌نظیری از حضور و همراهی مردم آغاز شده است.

اقشار مختلف مردم یک بار دیگر با لبیک به ندای رهبری و تجدیدپیمان با آرمان‌های امام و شهدا آمده‌اند تا بگویند تحریم‌ها، تهدیدها و کم و کاستی‌ها تاثیری در اراده فولادین آن‌ها نداشته و تا آخرین قطره خون خود پای اهداف انقلاب ایستاده‌اند و ذره‌ای از مواضع‌شان عقب‌نشینی نمی‌کنند.

راهپیمایان تهرانی با سر دادن شعارها و دست‌نوشته‌هایی با محتوای بصیرت و دشمن‌شناسی، بر ضرورت اتحاد بین مردم و مسوولان تاکید داشته و تکیه بر این اصل مهم را رمز عبور از گردنه‌های دشوار و حساس زمانه می‌دانند.

روز خفت و خواری آمریکا

همچنین راهپیمایان با سر دادن شعارهای "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" آتش در دامان جبهه کفر و صهیونیسم به سرکردگی آمریکای جنایتکار افکنده و خشم و انزجار خود را از قدرت‌های پوشالی و توخالی استکباری اعلام کردند.

ملت شهیدپرور ایران اسلامی آمده‌اند تا بر پیمان ناگسستنی خود با آرمان‌های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) تاکید ورزیده و پیروزی از ولایت مطلقه فقیه و اطاعت از رهنمودهای خردمندانه رهبر فرزانه انقلاب را رمز تداوم انقلاب و راه عبور پیروزمندانه از چالش‌های فراروی کشور عنوان بدانند.

‌آمده‌اند تا به معدود عناصر زبون خودفروخته داخلی بگویند " فصل‌الخطاب" منویات رهبری در جامعه و نظام اسلامی است، تا بگویند چشم از بیرون برداشته و ذخایر عظیم توانمندی‌های داخلی را ببینید که این همان کلید راهگشای مشکلات و دور زدن تحریم‌ها است.

به راستی که قلم چه ناتوان است از ثبت تنها گوشه‌هایی از انبوه صحنه‌های غرور، افتخار و اقتدار ایران اسلامی، به راستی که باید بر دسشتان گرم و پر مهر یکایک مردم ولایی و موقعیت‌شناس ایران عزیمان بوسه زد و شکوه حضورشان را قدر دانست.

آغاز جشن 42 سالگی انقلاب/ نمایش اقتدار و عزت ایرانی

امروز روز خفت، خواری، دنائت و زبونی دشمنان نادانی است که گمان می‌کردند با توسل به شبکه‌های رسانه‌ای وابسته‌شان می‌توانند مانع از حضور گرم و پرمهر ملت ایران در راهپیمایی امروز شوند، بروید در پستوی لانه‌های پوشالی‌تان عصبانی باشید و از عصبانیت بمیرید.

بدون شک یوم‌الله 22 بهمن ماه 99 برگ زرین، ماندگار و به یادماندنی دیگری بر صفحات پر افتخار انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران افزود، تا یک بار دیگر مردم ولایی و انقلابی ایرلان اسلامی پوزه دشمنان را به خاک بمانند و باز هم روسیاهی به روسیاهان بماند.

 مسیرهای تردد در شهرستان‌های استان تهران

همزمان با سایر نقاط کشور مراسم یوم‌الله 22 بهمن در شهرستان‌های استان تهران از مسیرهای مشخص شده آغاز شده است که در ادامه مسیرهای تردد در شهرستان استان تهران را می‌خوانید.

شهرستان پردیس

شهر پردیس از میدان امام خمینی(ره)، روبروی شهرداری پردیس؛

شهر بومهن از مقابل شهرداری بومهن؛

بخش جاجرود از مقابل مسجد الهادی(ع) سعیدآباد.

«گفتنی است سخنران مراسم راهپیمایی 22 بهمن در پردیس حجت الاسلام والمسلمین حسینی، امام جمعه شهرستان پردیس، است.»

شهرستان دماوند

شهر دماوند از جوار مزار شهدای گمنام مسجد صاحب الزمان(عج) گیلاوند(شهرک فرهنگیان) به سمت میدان ۱۷ شهریور دماوند و میدان قدس

شهر رودهن از میدان سپاه به سمت سطح شهر و بازگشت به میدان سپاه

شهر آبسرد از مقابل حوزه ۳ امام حسن مجتبی(ع) به‌سمت محل عروج دانشمند شهید دکتر محسن فخری زاده و مصلی نماز جمعه

شهر آبعلی از مقابل ساختمان آتش نشانی به سمت مبارک آباد وبازگشت به مقابل ساختمان آتش نشانی

شهر کیلان از شهرک امام خمینی(ره) به سمت مسجد صاحب الزمان(عج)کردر و میدان امیرکبیر

مردم انقلابی ایران، در 41 سال گذشته، تحت هر شرایطی به خیابان‌ها آمدند و وحدت و انسجام خود را در پاسداری از ارزش‌های انقلاب به رخ جهانیان کشیدند اما امسال به علت شرایط کرونا، حسرت حضور در دل میلیون‌ها زن و مرد موج می‌زند. قرار است در متفاوت‌ترین 22 بهمن 42 سال  اخیر، با حرکت نمادین خودروها و موتورها در خیابان‌های ایران و در بستر فضای مجازی جشن تولد انقلاب را گرامی بداریم.  انقلاب مردم ایران در گام دوم، مصمم تر به سوی آرمان های خود پیش می رود، دستاوردها و پیشرفت های انقلاب آنهم در شرایط تحریم، ایران عزیز را در بسیاری از حوزه ها جزء برترین های دنیا قرار داده است.

آغاز جشن 42 سالگی انقلاب/ نمایش اقتدار و عزت ایرانی

جنگ اقتصادی شکست خورده است

دشمان ایران اسلامی تمام قد درصدد ضربه زدن به وطن عزیزمان هستند و در این راستا 42 سال است که تمام گزینه‌ها را به کار گرفته‌اند اما نتیجه‌ای برای آنها در پی نداشته و ایستادگی و هم‌بستگی ملت ایران سبب شده تا دشمنان هرچه یشتر مأیوس‌تر شود. حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در بخشی از سخنرانی خود در روزه 22 بهمن با اشاره به شکست دشمنان گفت: می‌خواستند با جنگ اقتصادی ملت ایران را از پای درآورند اما ملت ایران با استقامات و انسجام نه تنها جنگ اقتصادی دشمن را خنثی کردند بلکه در دیگر حوزه‌ها ما پیروز میدان نبرد بودیم.

قطعنامه پایانی 22 بهمن 1399

در پایان این مراسم قطعنامه پایانی راهپیمایی 22 بهمن 1399 خوانده شد.

متن قطعنامه به این شرح است:

قال الله‌تعالی: وَ مَن یَتَوَلَّ اللَّهَ وَ رَسولَهُ وَ الَّذینَ آمَنوا فَإِنَّ حِزبَ اللَّهِ هُمُ الغالِبونَ (سوره مائده آیه 56)

ایام‌الله دهه شکوهمند فجر انقلاب اسلامی از نفحا ت قدسی و غنیمت‌های پر برکت آخرالزمان، یادآور به بار نشستن شجرة طیبة ایمان و معنویت پس از 14 قرن است، و به حق، غدیر انقلاب و موعد و میثاق عهدی دوباره برای اهل حق عنوان گرفته است. 22 بهمن، این سرآغاز حکومت الله بر سراسر جهان با دست قدرت الهی و به پرچمداری حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، الهام‌بخش تحقق وعده‌های نصرت و ظفر از جانب خدای متعال، از اعظم اعیاد ملی و دینی ما و مایه فخر و مباهات همه مستضعفان و آزادمردان و زنان جهان است که در سراسر عالم به شایستگی پاس داشته می‌شود.

آری! بنیانگذار نستوه و مبارز این انقلاب استوار و شکوهمند اسلامی، به درستی آن را سرآغاز برچیده‌شدن دستگاه ستمگری طاغوت و جلوه‌ای از نهضت پر عظمت حضرت محمد رسول‌الله (صل الله علیه و آله و سلم) نامیدند. از این روست که پس از انفجار مهیب در «شرق» عالم، اکنون شاهد افول تمدن منحط «غرب» و بویژه هیمنة پوشالی آمریکا هستیم.

خاتمه یافتن قرن‌ها ظلم و فساد، تبعیض و بی‌عدالتی که از سوی طواغیت دوران بر نسل بشر تحمیل شده است، امید و آرزوی موهوم نیست. جنگ جهانی چهارم در حوزه‌های امنیت، سیاست، اقتصاد، فرهنگ و عقلانیت هم نتوانست هدف استکبارِ درون تهی و مفتضح شده را تأمین کند. آری، حکمرانیِ سایبری خوابی بی‌تعبیر است که علی‌رغم هیاهوی غول رسانه‌ای آن از جمله در عرصه بیولوژیکی، اگرچه قربانیان بسیاری گرفت؛ ولی محکوم به شکست قطعی است.

ما راهپیمایان یوم‌الله 22 بهمن به نمایندگی از تمام مردم آزاده و حق‌گرای جهان، ضمن تجدید عهد و میثاق با حبل متین انقلاب جهان اسلام، بقیه‌الله الاعظم، امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و نایبِ عظیم‌الشأن ایشان، امام خامنه‌ای(ادام الله ظله) و نیز تجدید پیمان با پیش قراولان این فتح فرخنده، شهیدان والامقام انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دفاع از حریم اسلام و اهل بیت (علیه السلام) و نیز شهدای دفاع ملی بویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و دانشمند عزیز هسته‌ای، شهید فخری‌زاده، اعلام می‌داریم:

1- با همة وجود پاسدار ارزش‌های والای اسلامی و حریم مقدس جمهوری اسلامی بوده، و با صدای رسا و دشمن شکن، التــزام عملی خویش را در «تبعـیت محـض» از محور و مـدارِ قـدرتِ ایران اسـلامی و جهان در بیداری اسلامی، یعنی امام خامنه‌ای(دام ظله) اعلام می‌داریم.

2- با نصب‌العین قرار دادن نقشه راه ولایت و امت؛ یعنی «بیانیة فاخر و گرانسنگ گام دوم انقلاب اسلامی»، آمادگی خویش را برای حضور در عرصه‌های هفتگانه جهاد فی سبیل‌الله؛ در میدان‌های علم، معنویت، اقتصاد، سیاست خارجه، مبارزه با فساد و برقراری عدالت، استقلال و مبارزه با سبک زندگی غربی و بسط و گسترش سبک زندگی اسلامی، همچون گذشته اعلام می‌داریم.

3- ضمن یادآوری به سردمداران کفر و استکبار جهانی، بویژه دولت دمکرات آمریکا نسبت به خطاهای فاحش محاسباتی که از ابتدای شکل‌گیری نهضت عظیم اسلامی تا پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، تا فتنه‌های پی در پی و جنگ‌های ناکام و شکست‌های مفتضحانه‌ای که داشته‌اند، اعلام می‌داریم با عزمی راسخ و پشتکاری جهادگونه و مؤمنانه، در این «نبرد اقتصادی» نیز طعم تلخ شکستی دوباره را به کام دشمن قسم خورده اسلام و میهن اسلامی چشانده، سرعت افول و نابودی و محو نظام سلطه را از این که هست نیز تندتر خواهیم کرد.

4- ما با اعتماد به وعدة نصرت الهی، به استقامت همه جانبه در میدان‌های کار و خدمت خالصانه در جهت رفع مشکلات و معضلات گوناگون مردم خداجو، غیور و مقاوم ایران اسلامی ادامه داده، توطئة آمریکا این شیطان بزرگ و فریب‌خوردگان حقیر و غرب‌پرستان داخلی را در «فتنة ایجاد یأس و ناامیدی» به شکست خواهیم کشاند.

5- امید به بیگانه داشتن و «مرعوب دشمن شدن» را خطایی بزرگ و نابخشودنی تلقی کرده، با نگاهی واقع‌بینانه بر نیروی بی‌بدیل خویش تکیه می‌کنیم؛ و مسئولین کشور را نیز به این توصیه و فرمان مهم و سرنوشت‌ساز سفارش نموده و هیچ‌گونه سستی و انفعال نسبت به دشمن را در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی برنمی‌تابیم.

6- ضمن هشدار به جریان‌ها و نحله‌های داخلی و دعوت به وحدت کلمه و همدلی حول محور ولایت، با تمام قوا برای «ساختن دولت اسلامی» با عزمی راسخ و قلبی بصیر و همتی مضاعف با حضور در انتخابات پیش رو با عبرت از گذشته، زمینه را برای حاکمیت دولت مؤمن کاردان، انقلابی،  اهل جهاد و پرتوان فراهم آورده و با حضور مسئولانه و حداکثری خویش، چشم طمع دشمن بویژه شیطان بزرگ آمریکا و رژیم سفاک صهیونیستی را کور خواهیم کرد.

7- ضمن تقدیر و سپاس از خدمتگزاران صادق نظام اسلامی در هر سه قوه، هشدار می‌دهیم با پرهیز جدی از حاشیه‌سازی‌های کاذب و مضر، دشمن را بر فشار مضاعف و توطئه‌های پی در پی تحریک نکنند و نیز مسئولان امر را به پاکدستی، خدمت خالصانه و مؤثر و همچنین مبارزة همه جانبه با عوامل فساد و اخلال در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی،  امنیتی و اقتصادی و بویژه در حوزة معیشت ولی‌نعمتان خود توصیه نموده و اعلام می‌داریم هیچ‌گونه «خیانت» و «فتنه» را نخواهیم بخشید.

8- همانطور که ولی امر مسلمین، رهبر معظم انقلاب فرمودند در جمهوری اسلامی کسی به مهمل‌گویی‌های مدعیان بدون استحقاق گوش نمی‌دهد، موضع قاطع خویش را اینگونه اعلام می‌داریم که سیاست قطعی نظام اسلامی در مورد برجام، «لغو همه تحریم‌ها» توسط آمریکا بوده و پس از راستی‌آزماییِ دقیق در انجام همة تعهدات طرف‌های این معاهده، آن هم در عمل و نه در گفتار و کاغذ، آن‌وقت ما هم به تعهدات برجامی برمی‌گردیم و این ماییم که حق خویش را برای گذاردن شرط همچنان محفوظ می‌دانیم.

9- تلاش و فداکاری جهادگران عرصه سلامت و مقابله با کرونا و خدمت مومنانه به مردم را ارج نهاده و از نوآوری و ابتکار نخبگان دانشمند کشور در ساخت واکسن مقابله با این ویروس که جلوه ای از نبوغ و توانمندی جوانان ایرانی است، حمایت می کنیم.

انتهای پیام/*

کد خبر 647528

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =