کد خبر 59296
۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۷

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان قرچک در جمع دبیران و دانش آموزان هنرستان امیرکبیر با تشریح آثار سوء عدم استفاده صحیح از تجهیزات الکترونیک روز دنیا گفت: باید جهانی شویم ولی در راه جهانی شدن نباید از هویت خود خارج شویم.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از قرچک آنلاین؛ سروان تاجیک سعیدی درهنرستان امیر کبیر شهرستان قرچک در جمع دبیران و دانش آموزان پیرامون تهدیدات اجتماعی و راهکارهای مقابله با جنگ نرم به سخنرانی پرداختند.

ایشان با اشاره به ضرورت گسترش آموزش همگانی در مدارس و مساجد با هدف تقویت آموزه های دینی و دشمن شناسی، بحث شناخت تهدیدات و آسیب های اجتماعی و راه های مقابله با آنرا یک ضرورت اجتناب نا پذیر دانست و افزود ، تحقق این امر نیاز به تلاش همه مسئولان فرهنگی دارد.

وی در ادامه افزود :همانطور که شاهد هستیم دشمن از جنگ سخت ۱۰۰ درصد ناکام شده و برای نیل به سیاست های استعماری خود نیاز به ابزار دارد، غفلت و ناآگاهی ما بهترین ابزار برای دشمن است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی قرچک با اشاره به اینکه تمامی  ادارات در تأمین و حفظ امنیت مسئولند افزود: بیکاری و اعتیاد سرمنشأ اکثر انحرافات و جرائم در جامعه است.

وی اظهار داشت: تسلط به افکار عمومی جامعه بویژه جوانان از اهداف شوم دشمن است برمتولیان فرهنگی کشور است که دانش آموزان را از تهدیدات و معضلات اعتیاد و دیگر آسیب های اجتماعی آگاه کنند.

ایشان با تشریح آثار سوء عدم استفاده صحیح از تجهیزات الکترونیک روز دنیا گفت: باید جهانی شویم ولی در راه جهانی شدن نباید از هویت خود خارج شویم.

وی با اشاره به اینکه خانواه ها گاهاٌ با تهیه تجهیزات دریافت از ماهواره ، تلفن همراه و … خودزمینه بزه و جرم فرزندان را فراهم میکنند گفت: والدین وظیفه دارند برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی قبل از تهیه تجهیزات نحوه استفاده صحیح را ضمن آموختن به عزیزان خود نیز آموزش دهنده ، چرا که فرزندان به گفته های والدین گوش نمیدهد بلکه به عملکرد آنها توجه خاص میکنند.

اوبا تاکید بر تقویت آموزه های دینی و سیاسی در جامعه که مهمترین راه مقابله با جنگ نرم است اظهار داشت : امروزه دشمنان انقلاب اسلامی در فکر جنگ های سخت و نظامی نیستند، بلکه آن ها به این نتیجه رسیده اند که با فریب افکار عمومی و تقویت جنگ نرم می توان به اهداف خود دست خواهند یافت.

وی در ادامه جلسه با اشاره به انحراف در برگزاری مراسم سنتی چهارشنبه آخر سال گفت : اعتقادات دینی، اساس و اصل سرمایه های یک ملت است و اگر اعتقادات را از ملت جدا کنند، در واقع هویت آن را گرفته اند.

انتهای پیام/م

کد خبر 59296

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =