کد خبر 59180
۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۳

آفتاب ری: سال های نه چندان دور، جوانان ایران زمین برای حفظ آب و خاک و ناموس و آبروی سرزمینشان از هستی. . .

سرویس سیاسی آفتاب ری؛ حسین صفدری-  سال های نه چندان دور، جوانان ایران زمین برای حفظ آب و خاک و ناموس و آبروی سرزمینشان از هستی خود گذشتند و در مقابل غرب و شرق عالم ایستادند.

تا مبادا ذره ای از خاک وطنشان به دست بیگانگان بیفتد و مبادا در تاریخ ثبت شود که در جمهوری اسلامی ایران حتی یک وجب از خاک سرزمینمان چه با زور و جنگ و چه با معاهده ها و قراردادهای فریبکارانه به اصطلاح دیپلماتیک، به دست اغیار بیفتد و انصاف و حق حکم می کند که ما نیز امروز همان راه را ادامه دهیم تا در روز دیدار، شرمنده آن عزیزان نباشیم.

متاسفانه در سال های اخیر عده ای یاوه گو در کشورهای حاشیه خلیج فارس ایران بزرگ، ادعای گزاف مالکیت بر جزایر سه گانه را مطرح می کنند که همواره این بیجا خواهی ها و زیاده گویی ها توسط ملت بزرگ ایران اسلامی محکوم شده است و خدمتگزاران و دست اندرکاران امر نیز با هوشیاری با آن مقابله کرده اند.

مع الاسف چندی است که در سیمای جمهوری اسلامی شاهد اقدامی تعجب آور و در عین حال تاسف آور هستیم و آن این که در بخش های خبری سیما از جمله بخش هواشناسی در اخبار 21 شبکه 1 سیما نامی از تنب بزرگ و کوچک برده نمی شود( که شاید این مورد را بتوان به حساب اشتباه گزارشگر گذاشت هر چند که در سیمای ملی جای این اشتباهات نیست)، اما با کمال تعجب در بخش خبری 14 شبکه 1 سیما حتی نام تنب بزرگ از اسامی شهرها حذف شده است، که این مورد واقعا جای هیچ گونه اغماض و توجیه ندارد.

ممکن است بیان شود که به دلیل جمعیت کم و کوچکی منطقه مورد نظر، از لیست اسامی شهرها حذف شده است که حقیقتا این عذر بدتر از گناه است و بر هیچ کس پوشیده نیست که نام بردن از این 3 جزیره در بخش های خبری، دلیلی سیاسی دارد و بر حق مالکیت ایران بر آنها تاکید می کند.

بارها از سوی مقام معظم رهبری بر این نکته تاکید شده است که دانشجو، عدالت خواه و آرمان خواه و مطالبه گر و پرسش گر است و هر جا انحرافی مشاهده کرد باید بیان کند.

در همین راستا، درخواست ما دانشجویان ایران اسلامی از مسئولین صدا و سیما این است که دلیل این اقدام را به طور واضح بیان کنند و همچنین خواستار اقدام و بیان لازم توسط مسئولین وزرات امور خارجه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی منتسب به مناطق مورد نظر هستیم و مسلما همگی اذعان دارند در این مقطع حساس که قدرت های کاذب عالم حتی بر توافقنامه و عهد خود پایدار نمی مانند و هر روز زیاده خواهی می کنند و مسائل مختلف را به توافق نامه ژنو مرتبط می کنند، این گونه اقدامات آنها را جری تر و خدایی نکرده پای جزایر سه گانه را هم به مساله هسته ای باز خواهد کرد.

قائم مقام اسبق سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور

کد خبر 59180

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =