کد خبر 59160
۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۳

فرمانده انتظامی شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه جاسوس افزارها در رایانه ها به دنبال اطلاعات حساس می گردند، گفت: هر اطلاعاتی ارزشمند است و باید محافظت شود و نرم افزارهای امنیتی را برای کاهش آسیب آنها بکار گیرید.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، سرهنگ “شیخ مراد مرادی” در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز اظهارکرد: یکی از دارایی های ارزشمند افراد اطلاعاتی است که آن را مدیریت می کنند.

وی افزود: هر اطلاعاتی ارزشمند است و باید محافظت شود.

سرهنگ مرادی گفت: اطلاعات چه محرمانه سازمانی باشند یا اطلاعات شخصی، هکرها می خواهند که به آنها دست یابند؛ بنابراین کارشان را آسان نکنید.

وی خاطرنشان کرد: به یاد داشته باشید که باید اطلاعات خود را طبقه بندی کنید تا بتوانید سطح امنیتی مورد نیاز هر طبقه را مشخص کنید.

فرمانده انتظامی شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: اطلاعات الکترونیک خود را با توزیع مناسب، رمزنگاری و استفاده از تدابیر امنیتی مناسب حفاظت کنید.

وی ادامه داد: همان طور که برای امحای کاغذهای حاوی اطلاعات محرمانه آنها را به دستگاه های خردکن می سپارید، اطلاعات رایانه ای حساس را نیز با نرم افزارهای امحاء (شردر) از بین ببرید.

سرهنگ مرادی اضافه کرد: ارزیابی میزان محرمانه بودن، تمامیت و دسترس پذیری اطلاعات به شما کمک می کند تا تعیین کنید که چه سطحی از حفاظت مورد نیاز شما است.

وی هشدار داد: پیش از آنکه وارد گفت وگو پیرامون اطلاعات محرمانه با شریک یا مشتریان خود شوید و این اطلاعات را برای آنان ارسال کنید، مطمئن شوید که شما یک قرارداد امضاء شده عدم افشا دارید.

این مقام انتظامی گفت: هر فردی نقش مهمی در محافظت از اطلاعات حساس دارد.

وی یادآور شد: انتشار اطلاعات محرمانه در شبکه های اجتماعی اینترنتی حتی با رعایت سیاست های محرمانگی، باز هم به منزله افشای اطلاعات است.

سرهنگ مرادی در خاتمه با بیان اینکه جاسوس افزارها در رایانه ها به دنبال اطلاعات حساس می گردند، گفت: نرم افزارهای امنیتی را برای کاهش آسیب آنها بکار گیرید.

انتهای پیام/م

کد خبر 59160

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =