مادر شهید “شعبان شجاع” از رشادت ها و دلاورمردی های فرزند شهیدش و علاوه وافر وی به شهادت می گوید.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از دیمه نیوز، حاجیه “جواهر اسفندیار” مادر شهید شعبان شجاع یکی از شهدای گلگون کفن روستای بزرگ لزور فیروزکوه است.

وی در جریان سرکشی فرماندار فیروزکوه از خانواده های شهدای این خطّه، به ذکر خاطراتی از فرزند رشید خود پرداخت.

خانم اسفندیار افزود: شعبان پس از طی آموزش های ابتدایی در روستا برای ادامه تحصیل از سال ۵۳ به تنهایی راهی تهران شد و موفق شد دیپلم فنی خود را با درجه ممتاز دریافت کند.

وی اظهارکرد: فرزندم از همان سال ها و در کوران مبارزات مردمی علیه رژیم پهلوی همراه و همگام با سایر اقشار جامعه شرکت می کرد و اعلامیه ها و نوارهای صوتی امام خمینی(ره) را در سطح تهران و بعدها در فیروزکوه و لزور توزیع می کرد.

این مادر شهید بیان کرد: شبی از شبهای سال ۵۶ بود که شعبان به منزلمان در روستای لزور آمد.

وی ادامه داد: آن شب قرار بود در تکیه روستا واقع در جوار منزل مراسم عزاداری باشکوهی برگزار شود.

خانم اسفندیار تصریح کرد: آن شب دیدیم که شعبان وسیله قاب مانندی را در پارچه پیچیده و به سوی تکیه می رود و وقتی سؤال کردیم به شوخی گفت که کارنامه ام است!

وی اضافه کرد: در آن زمان از تلویزیون خبری نبود و مردمی که در تکیه جمع شده بودند آن شب برای نخستین بار تمثال مبارک امام خمینی(ره) را دیدیند و همگان با تصویر بنیانگذار انقلاب اسلامی آشنا شدند.

مادر شهید شعبان شجاع خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب فرزندم به عنوان کارمند مخابرات مشغول به کار شد، اما با آغاز جنگ تحمیلی به کسوت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و در پادگان “امام علی(ع)” تهران آموزش فرماندهی دید.

وی با اشاره به اعزام فرزندش به جبهه های نبرد حق علیه باطل، خاطرنشان کرد: فرزندم در چندین عملیات مختلف حضور داشت و از جمله یک بار در عملیات “رمضان” به اسارت دشمن در آمد، اما با شجاعت فرار کرد.

خانم اسفندیار گفت: حضور در عملیات “محرم” و پس از آن “مسلم بن عقیل” در منطقه عملیاتی سومار آخرین روزهای حیات فرزند رشیدم بود و در همان عملیات آخر در سال ۶۱ مفقود الاثر شد.

این مادر بزرگوار تصریح کرد: پس از گذشت سالیان متمادی، در سال ۷۶ تکه هایی از لباس فرزندم در عملیات تجسس پیدا و پس از تشییعی باشکوه در جوار دیگر همرزمان شهیدش در مقبرة الشهدای روستای لزور تدفین شد.

روحش شاد و راهش همیشه گرامی و پر رهرو باد.

روستای بزرگ لزور در ۴۷ کیلومتری شمال غرب فیروزکوه قرار دارد.  انتهای پیام/م

کد خبر 58589

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =