رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه گفت: با توجه به وسعت و گستردگی منطقه سرزمینی فیروزکوه، این شهرستان نیازمند حداقل سه پاسگاه محیط بانی جدید است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، “رضا کرمی”  در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز اظهارکرد: شهرستان فیروزکوه با قرار داشتن بر سر راه سه استان بزرگ کشور و مطرح بودن به عنوان بزرگترین شهرستان استان تهران، از پراکنش زیادی در مقوله حیات وحش برخوردار است.

وی گفت: این مساله با توجه به تعدد مسیرها و جاده های عشایری، دسترسی آسان شکارچیان غیرمجاز به گونه های حیات وحش در منطقه را امکانپذیر کرده که خطری برای محیط زیست است.

کرمی افزود: در این شرایط لازم است تا امکانات و تجهیزات مناسب و نیروی محیط بان به اندازه کافی برای صیانت و حفاظت از حیات وحش داشته باشیم.

وی با اشاره به وجود سه پاسگاه محیط بانی “پشتکوه”، “انزها” و “ارجمند”، تصریح کرد: به حداقل سه پاسگاه دیگر محیط بانی در مناطق “تنگه واشی”، “وزنا و زرمان” و گردنه “بشم” با نیروی انسانی، خودرو و موتورسیکلت مناسب نیازمندیم.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه یادآور شد: متاسفانه همواره در مقوله اعتبارات مسائل زیست محیطی نادیده گرفته می شود؛ این در حالی است که محیط زیست با جامعه انسانی در ارتباط تنگاتنگ بوده و راه پیشرفت هر جامعه ای از آن می گذرد.

وی همچنین از احداث مسیرهای مواصلاتی بدون در نظر گرفتن تسهیلات لازم و ایجاد شرایط مناسب برای تردد حیات وحش انتقاد و بیان کرد: این مساله طی سنوات و ماه های گذشته اتلاف برخی گونه های حیات وحش از قبیل خرس، پلنگ و گرگ را در منطقه به دنبال داشته است.

این مقام مسؤول در خاتمه با تقدیر از هماهنگی ها و همکاری های نیروی انتظامی و دستگاه قضا با این نهاد، کنترل و حفاظت از حیات وحش را نیازمند تعامل و همکاری هر چه بیشتر آحاد مردم برشمرد.

انتهای پیام/م

کد خبر 57031

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =