کمیته پیشگیری از اختلالات ناشی از کمبود ید در اداره بهداشت شهرستان ری تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از ره به ری؛ کمیته پیشگیری از اختلالات ناشی از کمبود ید در اداره بهداشت شهرستان ری تشکیل جلسه داد. این جلسه با هدف برنامه ريزي جهت انجام مداخلات لازم و اجراي مناسب برنامه ها برای پيشگيري و کنترل اختلالات ناشي از کمبود يد برگزار شد.

گفتنی است در ابتدای این جلسه کارشناس اداره بهداشت شهرستان، سرکار خانم دقیقی گزارشی از برنامه های اجرا شده پیرامون این موضع ارائه داد.

در ادامه دکتر سيد حسن خوشرو معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان، در خصوص آگاه سازی مردم پیرامون این موضوع گفت: کمبود يد يک مشکل بهداشتي است که به سادگي قابل پيشگيري است به همين دليل کادر بهداشتي يک وظيفه مهم در اين خصوص دارند و آن اطلاع رساني دقيق به مردم در مورد راه هاي کنترل اين اختلال مي باشد.

این کمیته در نظر دارد با استفاده از رابطين به عنوان نيروهاي فعال و مردمي نسبت به توسعه آموزش ها اقدامات لازم را انجام دهند.

لازم به ذکر است از دیگر برنامه های این کمیته برای برای مقابله با مشکلات ناشی از کمبود ید برپايي کلاس هاي آموزشي گروهي و انتقال اطلاعات به صورت چهره به چهره در تمامي واحدهاي بهداشتي می باشد.

انتهای پیام/م

کد خبر 56993

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =