در هفتمین روز از دهه مبارک فجر فرماندار فیروزکوه به همراه جمعی از مسؤولان محلی به دیدار و سرکشی از برخی خانواده های شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس در دهستان پشتکوه رفت.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از دیمه نیوز، دهستان پشتکوه یکی از دهستان های سه گانه شهرستان فیروزکوه از بخش مرکزی آن است.

در این دیدارها که به ترتیب از خانواده های شهدا و ایثارگران روستاهای “مهن”، “پیرده”، “طرود” و “کتالان” به عمل آمد، با حضور فرماندار، فرمانده سپاه، رییس تبلیغات اسلامی، بخشدار مرکزی، رییس اداره گاز، رییس بنیاد مسکن و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، از شش خانواده معظم شهید و جانباز سرکشی و دلجویی شد.

دیدار از خانواده های شهیدان “محمود عروجی” و “ذبیح الله میرزایی” از روستای مهن، شهید “احمد باهو” از روستای پیرده، شهید “محمد چهارپاشلو” از روستای طرود و شهید “کامبیز سیر” و همسر جانباز متوفی “اسدالله کتال” از روستای کتالان در بازدیدها و سرکشی ها در دستور کار قرار گرفت و با حضور مسؤولان و رییس بنیاد شهید شهرستان مسائل و مشکلات آنان بررسی شد.

“ابوالقاسم مهری” فرماندار شهرستان فیروزکوه در این دیدارها اظهارکرد: استقامت و ایستادگی و در پی آن نیل به پیروزی، درسی بود که طی ۳۴ سال پس از پیروزی انقلاب به آن دست یافتیم.

وی با اشاره به آموزه های ساری و جاری در انقلاب، خاطرنشان کرد: یکی از آن ارزش ها، فرهنگ ایثار و شهادت است که ثمره آن را در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس شاهد بودیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: مطمئنا این فرهنگ اگر در هر عرصه ای جریان یابد، فضای امنی در آن به وجود می آورد؛ فرهنگی که شهدا و خانواده های شهدا آن را برای مردم ایران اسلامی به ارمغان آوردند.

نکته جالب توجه حضور دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای پیشگفته در این دیدارها بود که به برکت وجودی شهدا و ایثارگران مسائل و مشکلات مبتلابه این مناطق روستایی نیز بررسی و در هر مورد با حضور مسؤولان مربوطه راهکار مقتضی ارائه شد.

احداث استخر آب و بازسازی مزار شهدای روستای مهن، مشکلات آب آشامدینی، طرح هادی و روکش آسفالت روستای کتالان، کمبود آب کشاورزی و بازسازی و تعمیر منازل روستایی تخریب شده و آسیب دیده در سیل سال گذشته روستای طرود و پیگیری اجرای طرح هادی روستای پیرده، از جمله مشکلات بررسی شده بود.

انتهای پیام/م

کد خبر 55562

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =