جلسات «ستاد ویژه تدابیر مقابله با تحریم» با گذشت چند ماه از آغاز دولت یازدهم به حالت نیمه تعطیل درآمده است.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از فارس، با گذشت 4 ماه از آغاز به کار دولت یازدهم، جلسات ستاد تدابیر ویژه  مقابله با تحریم ها به سمت تعطیلی رفته است.

براساس اخبار رسیده، جلسات این ستاد که در دولت گذشته زیر نظر معاون اول رئیس جمهور فعالیت می کرد، طی چندماه گذشته به حالت نیمه تعطیل درآمده و معاون اول رئیس جمهور نیز در این جلسات شرکت نمی کند.

بنابر این گزارش، دولت یازدهم در تاریخ 10 شهریور ماه سال جاری طی مصوبه ای کلیه کارگروه ها، شوراها، کمیسیونها، ستادها و سایر عناوین مشابه (به استثنای کمیسیون های دایمی دولت) که تا تاریخ 1392/5/27 بر اساس مصوبات هیات وزیران و به استناد اصول یکصد و بیست و هفتم و یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده و اختیارات هیات وزیران نیز به آنها تفویض شده است، را لغو کرد.

برخی در آن زمان این مصوبه دولت جدید را منحل کننده ستاد تدابیر ویژه مقابله با تحریم ها دانستند و ماموریت این ستاد را پایان یافته خواندند.

اما محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت یازدهم در تاریخ 25 شهریور در پاسخ به سوال فارس درباره چگونگی برگزاری جلسات این ستاد، ضمن رد هرگونه انحلال این ستاد یا تفویض مسئولیت آن به دستگاه‌ها تأکید کرد: جلسات ستاد به طور منظم زیر نظر معاون اول رئیس‌جمهور در حال برگزاری است.

 ستاد تدابیر ویژه مقابله با تحریم ها در اواخر دولت دهم و برای ارائه راهکارهای جلوگیری از تاثیر تحریم ها بر فروش نفت و همچنین تامین کالاهای اساسی کشور با مصوبه شورای عالی امنیت ملی تشکیل شد.

انتهای پیام/ش

کد خبر 46082

برچسب‌ها

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =