معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: مؤسسه خدمات مشاوره‌ای، جوانان و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی با آموزش و هدایت جامعه در مسیر تدوین الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت گام بردارد.

نقیب‌السادات ظهر امروز در آستانه برگزاری نخستین همایش الگوی-اسلامی ایرانی مشاوره با محوریت دین و بهداشت روان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: داشتن الگویی مناسب برای سازماندهی جامعه ضروری است و چارچوب این الگو، مسیر حرکت ما در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، تربیتی، قانونی و دینی را مشخص می‌کند.

وی تصریح کرد: الگوی اسلام، محورهایی را برای ابعاد حرکتی جامعه مشخص می‌کند که بر اساس آن، امور کشور اداره می‌شود.

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد رهبری عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران ارزش‌های بومی و فرهنگی خاص خود که از تمدن و فرهنگ ایرانی نشأت گرفته است را در کنار ارزش‌های اسلامی دارد و چارچوبی اختصاصی برای مبانی حرکت جامعه به سوی پیشرفت را فراهم کرده است.

نقیب السادات گفت: در ترسیم جامعه مطلوب بر اساس الگوی اسلامی- ایرانی هنوز بین صاحب نظران بحث‌هایی وجود دارد و الگوی مناسب اسلامی- ایرانی هنوز ترسیم نشده است.

معاون آموزشی پژوهشی نهاد رهبری اظهار کرد: با توجه به گستردگی چارچوب‌های اجتماعی آستان قدس رضوی می‌تواند در مشخص کردن جایگاه و مسیر چارچوب پیشرفت نقش مهمی را ایفا کند.

کد خبر 45066

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =