رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه برخی از دوستان براورد نادرستی از قدرت تسلیحاتی ما ارایه دادند، تصریح کرد: نیروهای نظامی ما سلاح‌هایی برای دشمن آماده کرده‌اند که دشمن دستش را بالا می‌برد.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین، در کنگره علمی شهدای هسته‌ای که در مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما در حال برگزاری است، با اشاره به موضوع مذاکرات هسته‌ای میان ایران و غرب گفت: بر خلاف برخی که ناشی‌گری سیاسی کردند، انسان در حال مذاکره باید خودش را مقتدر نشان دهد.

نقدی با بیان اینکه برخی از دوستان براورد نادرستی از قدرت تسلیحاتی ما ارایه دادند، تصریح کرد: نیروهای نظامی ما سلاح‌هایی برای دشمن آماده کرده‌اند که دشمن دستش را بالا میبرد.

وی افزود: امریکا باید قدرت تسلیحاتی ما را از نظامیان بپرسد نه از مسولان سیاسی و دیپلماسی.

رییس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: امروز این توانایی علمی وجود دارد که هرجایی که بخواهیم هدف قرار دهیم، علم و توانش را داشته باشیم اما در صورتی که در سیاست و راهبرد ما باشد.

نقدی با بیان اینکه اقتصاد امریکا ناتوان و نیروهای مسلحش زمین‌گیر هستند و میگوید گزینه نظامی روی میز است، گفت: کافیست امریکا خطا کند تا ببیند چه بلایی سرش می‌آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تلاش دشمن برای جذب نخبگان ایرانی اشاره کرد و افزود: مساله القاء خودباختگی و ناامیدی یکی از راهبردهای دشمن در جنگ علمی است هرچند روش دیگر آنها در این خصوص، جذب نخبگان است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: آمار نشان میدهد درخصوص فرار مغزها از ایران، دشمن کار ویژه انجام میدهد. آنها برای نخبگان ایرانی دست چک می‌فرستند.

سردار نقدی اظهار داشت: یکی از راه‌های دشمن برای جلوگیری از پیشرفت علمی ما، ایجاد مزاحمت برای دانشمندان و اعمال تحریم‌های همه جانبه و خرابکاری در مراکز علمی است. آنها با جاسوسی، اسناد نزدیک به واقعیت را در اختیار دانشمندان قرار می‌دهند تا مسیر علمی را منحرف کنند.

وی تصریح کرد: آشفته کردن فضای دانشگاهها در فتنه 78 و 88 نیز در همین راستا بود.

وی افزود: کار مهم دیگری که باید انجام دهیم، محو رژیم صهیونیستی است چون تا زمانی که آنها باشند، ترورها هم ادامه دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: دستگاه دیپلماسی ما سالهاست اعلام می‌کند که باید رفراندومی در فلسطین و با حضور همه فلسطینیان انجام شود. ما معتقدیم محو رژیم آپارتاید باید در خصوص اسراییل هم صورت بگیرد.

نقدی ادامه داد: وزیرخارجه ما میگوید دیپلماسی فقط بیانیه خواندن نیست و باید رفت و مذاکره کرد. ما هم همین را میگوییم اما اینکه با بیانیه خواندن، رفراندوم برگزار شود، درست نیست. باید وارد عمل شویم و دستگاه دیپلماسی نیز باید به سمت اجماع جهانی در جهت برگزاری رفراندوم و مقابله با اسراییل وارد عمل شود.

منبع : دانا

انتهای پیام :ش

کد خبر 44349

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =