سردار نصیری تصریح کرد: انجام امورات فرهنگی مانند سنگر است، که اگر ما یک سنگر به عقب بیاییم، دشمنان ما یک سنگر به سمت جلو حرکت می کنند که این بسیار خطرناک است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از ورامین ما؛ جلسه ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان ورامین با حضور آیت الله مرتضی محمودی رئیس ستاد احیا، سرهنگ مومنی فر دبیر ستاد، روسای ادارات شهرستان به عنوان معاونت های این ستاد و سردار علی نصیری به عنوان مهمان ویژه در خانه آیت الله محمودی برگزار گردید.

سردار نصیری در این نشست در زمینه امر به معروف و نهی از منکر گفت: این دو از فروعات دین ما می باشند که امام خامنه ای(مدظله العالی) از آن به عنوان واجب فراموش شده یاد می کنند.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران ضمن اشاره به اینکه مواد مخدر و ماهواره بیشترین مشکلات اجتماعی و فرهنگی را برای خانواده ها به ارمغان آورده است گفت: سال ۴۲ اولین حرکت به سمت انقلاب از ورامین صورت گرفت، ولی امروز مشکلات بسیار زیادی را در این شهرستان شاهد هستیم.

سردار نصیری تصریح کرد: انجام امورات فرهنگی مانند سنگر است، که اگر ما یک سنگر به عقب بیاییم، دشمنان ما یک سنگر به سمت جلو حرکت می کنند که این بسیار خطرناک است.

وی در ادامه افزود: زمانی که رهبر معظم انقلاب می فرمایند که تذکر لسانی وظیفه همگانی، نشان از این است که نهی از منکر کردن وظیفه همه آحاد مردم است تا به این وسیله ریشه بی فرهنگی را در جامعه از بین ببریم.

وی با بیان اینکه پوشیدن لباس بسیجی با آرم و علائم و انجام کار سلبی به صورت همگانی جوابدهی مناسبی ندارد گفت: سپاه و بسیج به صورت خود جوش وارد صحنه شده است ولی این نشان از این نیست که بسیجیان با لباس به خیابان ها آمده و به افرادی که مشکلات اجتماعی و فرهنگی دارند تذکر دهند.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران ضمن اشاره به اینکه کارهایی مانند تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها باید انجام شود تصریح کرد: باید بدانیم که مشکلات کارمان کجاست تا آنها را به درستی برطرف کنیم و از سوی دیگر نیز کار فرهنگ سازی سبک زندگی اسلامی را شروع کنیم تا نحوه زندگی افراد درست شود، زیرا برخورد در همه مواقع جواب مثبتی نمی دهد.

سردار نصیری با بیان اینکه باید با افرادی که از خطوط قرمز اجتماع گذشته و نمی خواهند اصلاح شوند باید برخورد سلبی صورت گیرد گفت: امروز جوانان ما باید توجیه شوند که بهترین محل برای توجیه این جوانان و نوجوانان آموزش و پرورش است.

وی خاطر نشان کرد: اینکه مقام معظم رهبری سوالات خود را در مورد نحوه زندگی کردن در بین مردم بیان می کنند نشان از این دارد که جواب آنها را از بطن مردم می خواهند نه مسئولین، زیرا این انقلاب از میان مردم برآمده است و توسط آنها پابرجاست.

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران اذعان کرد: در یکی از مناطق شهرستان های استان تهران وضعیت اعتیاد و مشکلات اجتماعی به حالت بسیار بد و دلخراشی در آمده بود که با همکاری مسئولین آن شهرستان و پشتیبانی مردم تمام آن مشکلات مرتفع شد، تا جایی که برای برطرف کردن این مشکل هم کار ایجابی و هم کار سلبی به صورت همزمان در محل انجام شده شد که در نهایت امر دیدیم دختر خانم هایی که حجاب زیاد مناسبی نداشتند، زمانی که به ملاقات امام جمعه آن شهرستان رفتند با حجاب کامل رفتند و این نشان از به نتیجه رسیدن این حرکت بزرگ داشت.

سردار نصیری گفت: بسیجیان نیز مانند همه آحاد مردم و مسئولین در بحث تذکر لسانی وارد عمل می شوند و به وظیفه خود جامه عمل می پوشانند.

حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت شهرستان ورامین نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: همه افراد جامعه در جایگاه های خود کوتاهی کرده اند که امروز شاهد این وضعیت جامعه هستیم.

وی ضمن اشاره به اینکه کار سلبی به تنهایی اثری ندارد خاطر نشان کرد: همه باید با یکدیگر همراه شویم، زیرا زمانی که ما مسئولین به همراه بسیجیان وارد عمل شویم میتوانیم جواب خوب و ثبتی بگیریم.

امام جمعه موقت شهرستان ورامین ادامه داد: زمانی که مردم جامعه ببینند که از این دستور رهبری که تذکر لسانی می باشد جواب مثب و مفیدی گرفته شد و از سوی دیگر نیز مسئولین همگام با آنها هستند، خود مردم وارد عمل می شوند و به این صورت است که می توانیم نتیجه مثبتی بگیریم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: اگر قبح امر به معروف در بین مردم از بین برود مشکلات بزرگتری به وجود می آید، و همه باید این را نیز بدانیم که افراد غیر ارزشی از نفرات ارزشی جامعه بسیار می ترسند و این خود نقطه قوتی برای ما می باشد.

حجت الاسلام سید محسن محمودی اذعان کرد: اگر مشکلات جامعه برطرف نشود خانواده همه ما نیز در این مشکلات گرفتار می شوند و دلیل آن نیز این است که فرزندان و اقوام ما نیز در این اجتماع در حال تنفس و زندگی کردم می باشند.

انتهای پیام/م

کد خبر 44346

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =