نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خطاب به کشور های غربی گفت: آنها باید ایران هسته ای را با همین قدرتی که دارد بپذیرند.

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی آفتاب ری؛ به اظهارات برخی از غربی ها مبنی بر مهار برنامه هسته ای ایران و توقف غنی سازی 20 درصد اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط فعلی جمهوری اسلامی ایران، و قدرتی و جایگاهی که در جهان و بخصوص در منطقه دارد؛ صحبت کردن از تعلیق فعالیت های هسته ای بی معنا و دیگر دوران آن گذشته است.

وی در ادمه عنوان کرد: در حال حاضر ایران جزو آژانس انرژی اتمی است و همچنین یک کشور با توانایی هسته ای آن هم در جهت منافع صلح آمیز محسوب می شود. ضمن اینکه جمهوری اسلامی برای رسیدن به این شرایط شهدای بسیاری از جمله شهدای هسته ای را در این را داده است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: همچنین برای دست یافتن به این فناوری هزینه های بسیاری صورت گرفته است که از جمله آن می توان به تحریم ها علیه ملت ایران اشاره کرد.

حقیقت پور در ادامه بیان داشت: مگر می شود ما هم پیاز بخوریم و هم چوب بخوریم؛ ما ایستادیم و مقاومت کردیم که دیگر چوب نخوریم. هیچ تعلیقی در کار نیست.

وی در ادامه خطاب به کشور های غربی گفت: آنها باید ایران هسته ای را با همین قدرتی که دارد بپذیرند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص برخی از اظهارات مقام های غربی مبنی بر خواسته های آنها برای حق غنی سازی و دادن در عوض رفع برخی از تحریم ها و آزاد سازی اموال بلوکه شده ایران تاکید کرد: حق غنی سازی را غربی ها به ما نداده اند که بخواهند آن را از ما بگیرند. مگر اینکه آنها ام پی تی را منحل کنند و بعد از آن اعلام کنند که دیگر کسی حق غنی سازی ندارد.

حقیقت پور ادامه داد: جمهوری اسلامی براساس ماده یک قانون ام پی تی این اجازه را دارد که غنی سازی کند.

وی در پایان روند مذاکرات را خوب ارزیابی کرد و گفت: تیم مذاکره کننده که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری فرزندان این انقلاب هستند وهمانطور که اعلام کردند؛ روند مذاکرات خوب بوده است و یکی دو مشکل وجود دارد که بنده اطمینان دارم با قاطعیت تیم مذاکره کننده حل خواهد شد. و انشاءالله به توافق خوبی خواهند رسید.

کد خبر 40723

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =