معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: در این دوره از مسابقات 447 نفر در رشته‌های حفظ، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، مفاهیم قران کریم، اذان، ابتهال و مدیحه سرایی استان تهران به رقابت می‌پردازند.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، مراسم افتتاحیه سی و ششمین دوره مسابقات قرآن در رشته‌های حفظ، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، مفاهیم قران کریم و هجدهمین دوره مسابقات اذان، ابتهال و مدیحه‌سرایی استان تهران ویژه بانوان پیش از ظهر امروز، دوم آذرماه در مجتمع فرهنگی بصیرت تهران با حضور بانوان متسابق و مسئولان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهاشم حسینی، معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در ابتدای این مراسم با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات قرآن عنوان کرد: برای برگزاری هر چه بهتر مسابقات قرآن، متسابقان باید تلاش کنند که فهم و درک بهتری از قرآن داشته باشند و همچنین به دنبال رقابت سالم باشند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران با بیان این‌که «متسابقان باید به هم کمک کنند تا توانایی‌های خود را در تمامی حوزه‌های قرآنی ارتقاء دهند» ادامه داد: شناسایی استعدادهای قرآنی به کسانی که می‌توانند در عرصه‌های قرآن پیشرفت‌های ارزشمندی داشته باشند، از دیگر مواردی است که باید از سوی متسابقان در مسابقات قرآن مورد توجه قرار گیرد.

وی درباره سایر خواص و فواید برگزاری مسابقات قرآن عنوان کرد: یکی از خواص مسابقات قرآن این است که فعالان قرآنی می‌توانند با یکدیگر آشنا شده و ارتباط خوبی با یکدیگر پیدا کنند تا در نهایت تجارب خود را به یکدیگر انتقال داده و موجب پیشرفت‌های خوبی در حوزه فعالیت‌های قرآنی شوند.

حسینی با اشاره به سی و ششمین دوره مسابقات قرآن و هجدهمین دوره مسابقات اذان، ابتهال و مدیحه‌سرایی قرآن استان تهران، اظهار کرد: سال گذشته 40 هزار نفر در این مسابقات شرکت داشتند که امسال با پیشرفت چشمگیری که در این عرصه داشتیم، تعداد ثبت نام شدگان برای شرکت در مسابقات قرآن تهران به 268 هزار نفر رسیده است.

وی با یادآوری اینکه امسال پیشرفت خوبی در مسابقات قرآن استان تهران داشته و شاهد حضور شرکت کنندگان بیشتری در این مسابقات بوده‌ایم، گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده در سال آینده شاهد رشد بیشتری باشیم و بتوانیم عده بیشتری از علاقه‌مندان را به مسابقات قرآن جذب کنیم.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران اظهار کرد: از میان 268 هزار نفری که در مسابقات قرآن استان تهران ثبت نام کرده و در مراحل منطقه‌ای و شهرستانی استان تهران شرکت داشته‌اند، در مجموع 447 نفر به مرحله استانی راه یافته و طی هفته جاری در مسابقات مرحله استانی با هم به رقابت می‌پردازند.

وی با بیان اینکه مسابقات قرآن استان تهران در بخش بانوان از امروز، دوم آذرماه تا دوشنبه، چهارم آذرماه برگزار خواهد شد، گفت: مسابقات آقایان نیز از سه‌شنبه، پنجم آذرماه تا جمعه، هشتم آذرماه خواهد بود که برگزیدگان این مسابقات عصر روز جمعه، هشتم آذرماه در مراسم اختتامیه معرفی و تجلیل خواهند شد.

حسینی در ادامه به برنامه‌های جنبی این دوره از مسابقات قرآن اشاره کرد و افزود: امسال همانند سال گذشته در کنار مسابقات قرآن استان تهران، مهد قرآنی نیز برای افرادی که می‌خواهند از تلاوت‌ها و قرائت‌ها در مسابقات استفاده کنند؛ در نظر گرفته‌ایم تا فرزندان و کودکان خردسالان خود را به این مهد قرآن بسپارند.

وی با اشاره به نمایشگاه عرضه محصولات عفاف و حجاب در این دوره از مسابقات قرآن گفت: نمایشگاه محصولات عفاف و حجاب نیز به صورت محدود در حاشیه برگزاری مسابقات قرآن استان تهران برپا شده که در این نمایشگاه محصولات مرتبط با عفاف و حجاب و بسته‌های فرهنگی عفاف و حجاب به نمایش گذاشته شده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/م

کد خبر 40707

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =