آیت الله جنتی که به حق در خطبه دوم نماز جمعه به رافت نظام در خصوص محاکمه سران فتنه و برخی عزل و نصب های دولت اشاره کرده بود، با واکنش برخی از رسانه های داخلی و بیگانه روبرو شد.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری؛ خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: نمونه کوچک مفسد فی‌الارض کسی است که چاقوکشی می‌کند و در محله مبارز می‌طلبد و محله را ناامن می‌کند. حال کسی که 8 ماه مملکت را ناامن کرده و چقدر انسان‌ها را به کشتن داده، مفسد فی‌الارض نیست؟  امام بزرگوار در قضیه منافقینی که دستگیر شده بودند، فرمودند اگر همچنان بر سر مواضعشان هستند آنها را اعدام کنید که این اتفاق نیز افتاد. الان فتنه‌گران نیز بر سر مواضعشان هستند.

آیت‌الله احمد جنتی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌ دوم نماز جمعه با تشکر از مردم برای حضور در مراسم 13 آبان گفت: شما با حضور در این مراسم پاسخ بسیاری از نامربوطی‌های داخل و خارج کشور و آن کسانی که گویا عقد خواهر و برادری با آمریکا بسته‌اند و دلشان پیش آمریکاست را دادید.

وی افزود: این افراد به آمریکا چراغ سبز نشان می‌دهند که همه در ایران هم‌صدا نیستند و کسانی نیز وجود دارند که مخالف شعار مرگ بر آمریکا هستند. شما ملت نشان دادید که بر سر میثاقتان هستید و از حرفی که از ابتدای انقلاب زده‌اید بر نمی‌گردید و نشان دادید که "مرگ بر آمریکا" یعنی مرگ بر ظلم، استکبار و گردنکشی.

خطیب موقت نماز جمعه تهران به برگزاری مراسم سالگرد فتنه اشاره کرد و افزود: در عاشورای 88 فتنه‌گران هتک حرمت کردند و خودشان را نشان دادند و معلوم کردند که چه‌کاره هستند. آنها گفتند که نظام اسلامی را قبول نداریم و جمهوری ایرانی می‌خواهیم. امام حسین را قبول نداشتند و پرچم عزاداری‌اش را آتش زدند.امام را قبول نداشتند و عکس‌اش را پاره کردند.

جنتی با تاکید بر اینکه اگر لطف خدا و درایت‌های رهبری نبود، فتنه نظام را از پای درآورده بود، اظهار داشت: آمریکا در پشت سر اینها سوت و کف می‌زد. امروز این روسیاهان در خانه مبحوسند، ولی امکانات و وسایل زندگی و تلویزیون در دسترس‌شان است. وی ادامه داد: اگر رافت فوق‌العاده نظام اسلامی نبود، اینها باید اعدام می‌شدند. کسانی که از این افراد دفاع می‌کنند، به این سوال پاسخ دهند که در فقه اسلام مفسد فی‌الارض مستوجب اعدام هست یا نه؟ نمونه کوچک مفسد فی‌الارض کسی است که چاقوکشی می‌کند و در محله مبارز می‌طلبد و محله را ناامن می‌کند. حال کسی که 8 ماه مملکت را ناامن کرده و چقدر انسان‌ها را به کشتن داده، مفسد فی‌الارض نیست؟ شما خجالت نمی‌کشید از اینها دفاع می‌کنید؟ خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه نظام خیلی منت بر سر اینها گذاشته و گفته است بمانید و زنده باشید و در خانه خودتان باشید و بهداشت را رعایت کنید، تصریح کرد: حتی اگر آنها به دکتر نیز نیاز داشته باشند برای آنها حاضر می‌کنند، ولی در عین حال این افراد حاضر نیستند از کرده خود اظهار ندامت کنند. جنتی در ادامه به نحوه برخورد نظام با منافقین اشاره کرد و افزود: امام بزرگوار در قضیه منافقینی که دستگیر شده بودند، فرمود اگر همچنان بر سر مواضعشان هستند آنها را اعدام کنید که این اتفاق نیز افتاد. الان فتنه‌گران نیز بر سر مواضعشان هستند. آنها اگر یک کلمه می‌گفتند ما اشتباه کردیم، شاید یک راه فرجی پیدا می‌شد. وی خطاب به بسیجیان گفت: شما اگر جایی انحرافی دیدید باید اظهارنظر بکنید. همانطوری که برادرانتان در بسیج اساتید نامه‌ای امضا کردند که به انتصاب‌های وزارتخانه‌ها انتقاد داشتند. در حال حاضر با داس‌ها در وزارتخانه‌ها بچه‌های انقلابی را درو می‌کنند. الان این را همه می‌دانند. من از رئیس جمهور سوال دارم که آیا می‌داند که این اتفاقات در حال رخ دادن است یا خیر؟ اگر می‌داند که "وا اسفا" و اگر نمی‌داند که "واحسرتا". خطیب موقت نماز جمعه تهران به رئیس جمهور توصیه کرد که مطالبی را که از سوی ائمه جماعات، رسانه‌ها و ... مطرح می‌شود را بررسی کند و ببیند که آیا درست است یا خیر؟ اگر درست بود، در این‌باره  اقدام کند. در پی خطبه های نماز جمعه آیت الله جنتی روزنامه ایران در یادداشتی که توسط  محسن غرویان در اول دفتر روز شنبه در بررسی این موضوع نگاشته شده بود آورده است: بیانات حضرت آیت الله جنتی در خطبه های نماز جمعه تهران اسباب شگفتی و حیرت طیف وسیعی از نیروهای انقلاب را فراهم ساخت. طبق گفتار ایشان، دولت یازدهم نیروهای انقلابی را کنار گذاشته یا می گذارد. این یادداشت در ادامه افزوده است: اما واقعیت ملموس، حکایت از آن دارد که چنین ذهنیتی، تحقق خارجی ندارد و در بدترین شرایط باید گفت، با آن شدت و حدتی که خطیب محترم می گویند، نیست. چرا که اگر کنار گذاشتن نیروهای انقلابی به این شکل در جامعه واقعیت داشت، قبل از هر کسی رهبر معظم انقلاب آن را تذکر می دادند. اما چنین تذکری را در بیانات رهبری ندیده ایم. بنابر این به نظر نمی رسد دغدغه ای که حضرت آیت الله جنتی دارند، چندان ملموس و واقعی باشد.

اکنون با اتکا به ادله فراوان می توان ثابت کرد که اساساً زاویه ای بین برنامه ها و فعالیت ها و مواضع دولت یازدهم با نیروهای انقلاب و اهداف و آرمان های انقلاب دیده نمی شود!

این در حالی است که برخی از عزل و نصب ها در دولت خلاف این واقعیت را نشان می دهد که مد نظر آقای غرویان است. در وزارت علوم آقای فرجی دانا آقای دکتر سمنانیان را که پرونده مناسبی در حمایت از جریان های اصلاح طلبان افراطی مثل آقای کدیور ندارد. و همچنین وی فردی است که در حالی که آقای کدیور زندانی بود و با مرخصی برای دفاع از تز دکتری اش در دانشگاه تربیت مدرس بیرون آمد و آقای سمنانیان برای این زندانی سابقه دار که مشکل سیاسی امنیتی داشت جشن فارغ التحصیلی برگزار کرد.

در حالی که سمنانیان رئیس هیات امنای کل دانشگاه های کشور شده است و می تواند در عزل و نصب کلیه روسای دانشگاه ها و انتصاب کلیه هیئت امنای دانشگاه ها نقش داشته باشد بنابراین قابل تحمل نیست که همچنین کسانی در وزارت خانه مهمی که با جوانان و مسائل علمی نظام ارتباط مستقیم دارد در چنین پست هایی باشند.

مقام معظم رهبری دانشگاه ها را یک نهاد تاثیر گذار در عرصه سیاسی تعریف نمودند اما نه برای سیاست ورزانی که در راستای اهداف انقلاب گام بر نمی دارند و در جریان فتنه 88 دیدیم که چگونه برخی از جریانات در راستای اهداف استکبار جهانی عمل نمودند.

همچنین پایگاه خبری سحام نیوز که از معاندان نظام است در مصاحبه ای با پسر یکی از سران فتنه گر می نویسد: محمد تقی کروبی؛ فرزند مهدی کروبی در گفت‌وگو با بخش فارسی رادیو بین‌المللی فرانسه به سخنرانی امروز احمد جنتی در نمازجمعه تهران پاسخ داده و گفته که آقای جنتی به کسانی که در عاشورای سال ۸۸ به خیابان‌ها آمدند توهین کرد و تهمت زد.

وی  در ادامه گفت: آیت الله جنتی در نماز جمعه اشاره کرد: «این روسیاهان در خانه خود محبوس شدند و تلویزیون و امکانات و رفاهیات خود را دارند، منتهی در خانه خود محبوس هستند و اگر رأفت اسلامی نبود این‌ها باید اعدام می‌شدند»

فرزند مهدی کروبی در این خصوص گفت: آقای جنتی مجددا نه تنها توهین کرده بلکه دروغ گفته است. زیرا پدر من در خانه امن وزارت اطلاعات به سر می‌برد.

اینگونه موضع گیری های سخیفانه نشان دهنده پیروی نکردن از حق و روی آوردن به کفر است، که هتاکی و حرمت شکنی روز عاشورا را چون شمر برای خود افتخار دانسته و به آن می بالند.

کد خبر 40694

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =