طبق تصمیم شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم فجر مستند‌های شرکت‌کننده در جشنواره حقیقت می‌توانند در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر شرکت کنند.

به گزارش سرویس فرهنگی آفتاب ری،  شورای سیاست گذاری جشنواره بین المللی فیلم فجر،در آخرین جلسه خود ،با توجه به زمان نزدیک برگزاری جشنواره بین المللی فیلم فجر و جشنواره بین المللی مستند سینما حقیقت،تصمیم گرفت؛ مستند های شرکت کننده در جشنواره حقیقت بتوانند در جشنواره بین المللی  فیلم فجر شرکت کنند.

در این جلسه گزارشی از فعالیت های ستاد جشنواره ارایه شد ،که در نخستین گام به در خواست بخشی از جامعه سینما گران مستند توجه و تصمیم فوق اتخاذ شد.

سینماگران مستند، علاوه بر حضور در جشنواره سینما حقیقت ،به جشنواره فجر به عنوان ظرفیت کلان سینما نگاه می‌کنند.

این تصمیم شورای سیاستگذاری به منظور ایجاد همسویی بیشتر میان اهداف و سیاستهای جشنواره هایی است که توسط سازمانهای وابسته به سازمان سینمایی برگزار می شود.

بنابه همین گزارش، تا پایان مهلت تقاضای شرکت در جشنــواره فیلم فجــــر (پنجشنبه 30 آبان ) تعداد 137 اثر مستند بلند متقاضی شرکت در جشنواره فجر شدند.

طی روزهای آتی با معرفی هیات انتخاب مستند کار بازبینی و انتخاب آثار مستند برای حضور در فجر آغاز خواهد شد و با تصمیمی که شورای سیاستگزاری اتخاذ نموده است محدودیتی برای بازبینی و انتخاب آثار به نمایش در آمده در سینماحقیقت وجود ندارد.

منبع: فارس

انتهای پیام/م

کد خبر 40622

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =