وزارت خارجه روسیه نگرانی عمیق خود را از افزایش احتمال استفاده عناصر تروریست در سوریه از سلاح‌های شیمیایی علیه شهروندان کُرد اعلام کرد.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از روسیا الیوم، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای که چهارشنبه منتشر کرد؛ اعلام کرد که مسکو از انتشار برخی اخبار جدید مبنی بر احتمال استفاده از سلاح های شیمیایی از سوی عناصر افراطی شورشی در اراضی سوریه بسیار نگران است.

این بیانیه هنگامی صادر شد که برخی گزارش‌های مطبوعاتی از احتمال استفاده از سلاح‌های شیمیایی از سوی عناصر تروریست مخالف دولت علیه کُردهای منطقه راس العین در نزدیکی مرزهای ترکیه خبر می‌دهد.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که البته این اطلاعات نیاز به تاکید و دقت نظر و تحقیق دارد؛ اما این موضوع قطعنامه شماره 2118 شورای امنیت را یاد آور می شود که با اجماع تصویب شده و مسئولیت خاصی را بر عهده کشورهای همسایه سوریه در ممانعت از قرار گرفتن سلاح‌های شیمیایی در دست عناصر افراطی مخالف دولت قرار داده است.

در این بیانیه تاکید شده که گروه‌های جهادی از جمله جبهه النصره و دولت اسلامی عراق و شام در مرحله اخیر، فعالیت‌های خود را علیه شهروندان کُرد ساکن شمال شرق سوریه افزایش داده‌اند. آنها در همین راستا تعدادی از مناطق مسکونی کردنشین را محاصره کرده اند که همین موضوع اوضاع انسانی محاصره شدگان را بسیار سخت کرده و آنها به اساسی ترین نیازهای خود از جمله مواد غذایی و دارو محتاج شده‌اند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 36253

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =