امام جمعه مشهد گفت: اینکه موضوعاتی همچون رابطه با آمریکا را به امام خمینی(ره) نسبت دهند، خیال باطل برخی افراد است.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري ، آیت الله سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد صبح امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز عید قربان در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی، افزود: نسبت دادن رابطه با آمریکا به امام(ره) خیال باطل برخی افراد است.

وی با بیان اینکه محور رسالت انبیا و حضرت ابراهیم(ع) استکبارستیزی بود، اظهار کرد: این اصل به عنوان اصلی تغییر ناپذیر در طول انقلاب اسلامی همواره وجود داشته است و ادامه خواهد داشت.

آیت الله علم الهدی خاطر نشان کرد: یک عده عناصر لائیک و کسانی که اسلامشان اسلام تشریفاتی است و قائل به حاکمیت اسلام در زندگی بشر نیستند زمزمه مسموم سر می‌دهند که رابطه با آمریکا را به نظرسنجی بگذارند.

وی ادامه داد: مگر اصول انقلاب قابل نظرسنجی است؟ همه شهدای ما برای استکبار ستیزی قیام کرده‌اند و پایه این انقلاب استکبارستیزی است چرا که این انقلاب در راستای انقلاب کربلاست.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه امام حسین(ع) تا پای خون در برابر دشمن ایستاد، تصریح کرد: اگر کار به جایی بکشد که در محور استکبارستیزی یک رهبر تنها بماند و در مسیر جد بزرگوارش تنها 72 تن با او همراه باشند این خط تا لحظه شهادت ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه عده به دنبال جاده صاف کردن آمریکا هستند، ابراز کرد: اینکه به امام(ره) چنین مواردی را نسبت بدهند نیز خیال باطل است و در خاطرات یک آقای مسئولی چنین نوشته که امام فرموده‌اند مرگ بر شوروی از صدا و سیما حذف شود و مرگ بر آمریکا را نیز به آن ضمیمه کرده‌اند!

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه این شعار نه تنها حذف نشد بلکه تا امروز شعار مرگ بر آمریکا در این کشور ادامه دارد، بیان کرد: عده‌ای از مزدوران آمریکا در این مملکت روزنامه راه انداخته‌اند و عکس فردی را چاپ کرده‌اند و زیر آن نوشته‌اند؛ امام فرموده که مرگ بر آمریکا باید حذف شود، اینها قلم به دستان خائنی هستند که از فضای آزاد کشور اینچنین سو استفاده می‌کنند و می‌خواهند جاده صاف کن آمریکا باشند.

وی عنوان کرد: در زمان امام عده‌ای از وهابیان در جریان حج خواستار حذف شعار مرگ بر آمریکا شده بودند که امام در برابر آنها ایستاد و پاسخ آنها را به صورت کوبنده داد.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه مذاکرات به این معنی نیست که ما دست از استکبارستیزی خود برداریم، افزود: تا روزی که آنها در خط استکبار ستیزی هستند ما نیز در این خط حضور داریم.

امام جمعه مشهد یاد آور شد: آمریکا تا زمانی که مستکبر است، این مردم به عنوان دشمن آمریکا پای انقلاب ایستاده اند.

منبع : صبح توس انتهای پیام/ش

کد خبر 34672

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =