کد خبر 33923
۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۱

کلاس اخلاق مسئولان شهرستان پاکدشت با سخنرانی امام جمعه این شهرستان حجت الاسلام و المسلمین لزومی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، جلسه کلاس اخلاق در خصوص موضوعات کتاب نهج البلاغه با حضور حجت الاسلام و المسلمین لزومی امام جمعه شهرستان پاکدشت برگزار شد.

جلسه کلاس اخلاق با حضور حجت الاسلام و المسلمین لزومی امام جمعه شهرستان پاکدشت به عنوان سخنران، سرهنگ اصغری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پاکدشت ، سرهنگ قدسی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پاکدشت  و دیگر مسئولین شهرستان پاکدشت برگزارشد .

حجت الاسلام و المسلمین لزومی دراین جلسه در خصوص اموالی که در دست مردم است گفت: همان گونه که در کتاب آسمانی (قرآن کریم ) آمده ، اموال مردم به چهار حالت می تواند داشته باشد.

امام جمعه شهرستان پاکدشت در ادامه به توضیح  اموال در اختیار مردم پرداخت و افزود: اموالی که در دست خود مردم است و بین خودشان دست به دست می شود که به آن اموال ارثی گفته می شود که درواقع در بین فرزندان خود تقسیم میکنند و تمامی قوانین اموال ارثی در قرآن آمده است . یکی دیگر از اموال که در دست مردم  است اموال غنمیتی است که به دست مسلمانان قرار می گیرد .

وی در ادامه اظهار داشت یکی دیگر از اموال که در دست مردم است خمس مال  خودشان است که طبق دستور الهی که در قرآن کریم آمده است مورد تقسیم قرار می گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین نوع دیگر اموال را صدقات عنوان کرد و افزود : دسته دیگر اموال در میان مردم  صدقات است که شامل ذکات و فطریه نیز می شود و حکم آن نیز در قرآن آمده است .

وی اظهار داشت می بایست تمام کارها طبق قانون اسلامی عمل شود و در دین ما تمامی  مسائل مشخص شده است .

در پایان امام جمعه شهرستان پاکدشت هفته نیروی انتظامی را به سرهنگ قدسی و تمامی نیروی های تحت امر ایشان تبریک گفت و برای آنان آروزی موفقیت کرد.

منبع: پاکدشتی ها

انتهای پیام/م

کد خبر 33923

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =