احمد اسفندیاری در انتقاد به عدم برگزاری جشنواره «افق نو» گفت: شنیدن شایعه عدم برگزاری جشنواره فیلم‌سازان مستقل با موضوع هالیوودیسم به بهانه رفع تنش در روابط ایران و آمریکا دردآور است.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري احمد اسفندیاری معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین در انتقاد به تعطیلی جشنواره افق نو گفت: انتقاد از سیاست‌های جنایتکارانه و ضد بشری آمریکا و صهیونیسم باید ادامه داشته باشد و ایران اسلامی به عنوان پایگاه اصلی مبارزه با استکبار جهانی پیشتاز برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌هایی است که اندیشمندان مستقل بتوانند صدای خود را به  جهانیان برسانند.

وی افزود: همایش‌های سیاسی بین‌لمللی که در ایران برگزار می‌شود در واقع برای رساندن صدای کسانی است که سیطره رسانه‌ای غرب آنان را در بایکوت خبری و رسانه‌ای قرار داده است.

اسفندیاری عنوان کرد: جشنواره بین‌المللی فیلم سازان مستقل افق نو (New Horizon) می‌بایست برگزار گردد چرا که استقبال پرشور فیلم سازان مستقل حدود 70 کشور در سال گذشته نشان داد که حرف‌ها و انتقاد های  فراوانی به روش‌های استکباری دولت‌های امپریالیسم وجود دارد که جایی برای بازتاب ندارد و ایران اسلامی بهترین مکان برای انتشار صدای محرومین و مستضعفین جهان است.

معاون بین الملل سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: شنیدن شایعه عدم برگزاری  جشنواره  فیلم سازان مستقل با موضوع هالیوودیسم که ضد سیطره رسانه‌های استکباری تلاش می‌کنند به بهانه رفع تنش در روابط ایران و آمریکا دردآور است.

اسفندیاری افزود: مردم ما هرگز از اصول انقلابی خود که منجر به تقدیم هزاران شهید گردید کوتاه نخواهد آمد و چشم امید محرومین و مظلومین جهان به اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و عزت ایران اسلامی و مسولین نظام به برکت خون شهداست.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌های برون مرزی ایران مانند پرس تی وی و العالم و دیگر رسانه‌ها و خبرگزاری‌های بین المللی ایران اسلامی از معتبر ترین و صادق ترین رسانه ها هستند که این راستگویی و  عدالت خواهی سبب اختلال در فعالیت آن‌ها از سوی دولت‌ها حامی استکبار شده است.

اسفندیاری ادامه داد: حال این سوال مطرح است که آیا در کشور ما جشنواره فیلم سازان مستقل که معتبرترین جشنواره نگاه نو و واقعی به مسائل دنیای امروز است نباید برگزار شود؟ آیا دولت ما از برگزاری این جشنواره جلوگیری می‌کند؟ آیا ما باید از آرمان های مردم و شهدا کوتاه بیاییم؟ آیا امیدهایی که از سوی محرومین و مستضفین جهان به انقلاب اسلامی ما است از بین می‌رود؟ خیر هرگز چنین نخواهد شد.

وی افزود:در سال گذشته نیروهای امنیتیFBI پیش از پرواز شهید مالکوم شباز نوه رهبر معروف مسلمانان آمریکا مالکوم ایکس به تهران، وی را دستگیر کردند تا شهید مالکوم شباز نتواند برای شرکت درهمایش  هالیوودیسم به ایران سفر کند و این اهمیت این گونه همایش‌ها را نشان می دهد، این شهید بزرگوار مدتی بعد به طور مشکوک به شهادت رسید. آیا ما نباید راه شهید مالکوم شباز راه ادامه دهیم؟

وی افزود: مردم جهان می بایست حقیقت‌ها را بدانند و برگزاری همایش هالیوودیسم به عنوان میعادگاه فیلم‌سازان ضدامپریالیسم جهان یکی از ابزارهای بیداری ملت‌ها است.

معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: مردم جهان حق دارند تا حقایق را بدانند و ایران اسلامی تنها جایی است که میزبان کنفرانس‌هایی مانندکنفرانس هالیوودیسم است.

وی با اشاره به نامه‌های راشل کوری فعال اجتماعی اهل ایالات متحده آمریکا که توسط بولدوزرهای صهیونیستی در فلسطین به شهادت رسید گفت: در نامه‌های راشل کوری آمده است که ما وظیفه داریم که مردم جهان را از حقایق جهان، حقایقی که رسانه‌های امپریالیسم آن‌ها را بایکوت کرده‌اند پرده برداریم تا آن‌ها که احساس مسولیت می‌کنند تصمیم درست بگیرند.

 منبع : فارس

انتهای پیام/ش

کد خبر 33538

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =