هاشمی رفسنجانی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت از تماس تلفنی روحانی و اوباما و همچنین مذاکره ظریف و جان کری اظهار خوشنودی کرده و آن را از عنایات خداوند در حق ملت ایران دانسته است.

هاشمی که هم اکنون بیش از شهرت سیاسی و مسئولیتش در مجمع تشخیص مصلحت نظام به خواب های مصلحتی و کاملا اتفاقی اش ! شهرت یافته است ، تاکید کرده ما نباید دیگر به دوران گذشته برگردیم.

حسن روحانی در نخستین نشست مشترک مجلس و دولت تدبیر و امید درباره مکالمه تلفنی صورت گرفته گفت: روز پایانی که می خواستم از نیویورک برگردم که در واقع آنجا جمعه ظهر بود این دو طرف با هم مرتب مذاکره می کردند که حالا چی شد؟ خوب شد؟ بد شد؟ حالا چی کار کنیم؟ من نماز ظهر و عصر را که خواندم، گفتند بحث این شده که حالا که نیم ساعتی فرصت دارید، از کاخ سفید به شما زنگی بزنند و به شما بگویند سفر شما به خیر. شما این را جواب بدهید و من گفتم این چیست؟ همه دوستان بر این مساله اصرار کردند اتفاق نظر داشتند که اگر شما می‌گویید آن تحقیر نباید بشود فضای آمریکا باید تعدیل شود، دشمنان نتوانند سوء استفاده کنند، حتی گفتند آقای نتانیاهو دارد به آمریکا می‌رسد و فردا می‌آید و بهانه می شود و اصرار کردیم و گفتیم وقت ما که تمام شده و باید حرکت کنیم، در همین حین موبایل سفیر ما زنگ خورد و کاخ سفید پشت خط بود.

اما همانگونه که انتظار می رفت رهبرانقلاب در مراسم دانش آموختگی ارتش درمورد آنچه که در نیویورک اتفاق افتاده بود نکاتی را تبیین کردند.مقام معظم رهبری اشاره داشتند:« ما از تحرک دیپلماسی دولت حمایت میکنیم و به تلاش دیپلماسی اهمیت میدهیم و از آنچه در سفر اخیر بود حمایت میکنیم البته برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد به نظر ما بجا نبود لکن ما به هیئت دیپلماسی دولت خدمتگزار خوشبین هستیم ولی به آمریکاییها بدبینیم. دولت آمریکا غیرقابل اعتماد و خودبرتربین و عهدشکن است.همچنین رهبر انقلاب افزود: «ما به امریکاییها بدبینیم و هیچ اعتمادی به آنان نداریم، دولت آمریکا غیرقابل اعتماد و خودبرتربین و غیرمنطقی و عهدشکن است و دولتی در تصرف شبکه صهیونیسم بین المللی است که بخاطر صهیونیستها مجبور است با رژیم غاصب مماشات کنند و نرمش نشان دهند.»

اما باید به دو نکته اشاره کرد:الف: یکی از وظایف‏ و اختیارات‏ رهبری در اصل ۱۱۰ قانون اساسی تعیین‏ سیاست‌ های کلی‏ نظام‏ جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏ پس‏ از مشورت‏ با مجمع تشخیص‏ مصلحت‏ نظام‏ و نظارت‏ بر حسن‏ اجرای‏ سیاست‌های‏ کلی‏ نظام‏ است؛که همیشه رهبر انقلاب با درایت و حکمت و همچنین با رهنمودهایی که داشته اند گره گشا در این موضوع بوده است. پس هاشمی رفسنجانی از کدام گذشته سخن به میان آورده است؟؟؟ آیا اینکه جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته در مقابل زیاده خواهان و مستکبران عالم ایستاده و از انقلاب و نظام دفاع کرده است باید عقب نشینی کند؟

ب:با توجه به اظهارات و فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد منطق و عملکرد دولت مردان آمریکا در طی این سال ها و با اثبات شدن خباثت ها و کارشکنی های این کشور در قبال جمهوری اسلامی ایران؛روزنامه شرق در یادداشتی نوشت:اخیراً رییس‌جمهور محترم به دو موسسه نظرسنجی دستور داد تا درباره رابطه ایران و آمریکا از مردم ایران نظرسنجی کنند. این دستور به‌معنای تمایل دولت برای شنیدن نظرات گروه‌های مختلف مردم است و می‌خواهد بداند مردم درباره یکی از مهم‌ترین مسایل کشور و اقدامات دولت چگونه فکر می‌کنند، تا چه حد موافق یا مخالفند و میزان موافقت و مخالفت در میان گروه‌های مختلف اجتماعی چگونه است.

به راستی آیا این حرکت القایی مشاوران رئیس جمهور به وی یک نوع هنجار ستیزی و ایجاد تقابل مردم با همدیگر نیست!!؟ به نظر می رسد تیم مشاوره ای حسن روحانی در مسیر نادرستی گام بر می دارد و در نیویورک هم سبب شد که آقای روحانی تلفن آقای اوباما را جواب دهد! پروپاگاندای رسانه های اصلاح طلب از بدو پیروزی آقای روحانی برای رابطه با آمریکا را میتوان در جهت اظهارات هاشمی رفسنجانی قلمداد کرد.

مع الوصف باید به دیدار جمعی از ایثارگران دوران دفاع مقدس با رهبر انقلاب اشاره کرد( ۱۳۹۱/۰۲/۲۹)که رهبری فرمودند:ما با ایستادگی و حرکت درست، جامعه را هم تشویق می‌کنیم و البته باید بدانیم این حرکت ملت ایران با خستگی و بی‌حوصله‌گی برخی افراد دچار تزلزل و انحراف نمی‌شود.این راهی که با انقلاب اسلامی آغاز شده، ادامه پیدا خواهد کرد و شما دیدید کسانی که در جریان حرکت عمومی ملت، بار مسئولیت را بر زمین نهادند، فوراً جوان‌های باروحیه آن را بر داشتند و انشاءالله به منزل خواهند رساند.

منبع :سعید حاجتی/سرویس سیاسی رویداد

انتهای پیام/ش

کد خبر 33462

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =